OFICJALNIE: Mignolet w Club Brugge

OFICJALNIE: Mignolet w Club Brugge fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Club Brugge

Simon Mignolet został nowym zawodnikiem Club Brugge.

Doświadczony bramkarz dołączył do ekipy z Jan Breydel Stadion na zasadzie transferu definitywnego z Liverpoolu i po ekspresowym zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2024 roku.

Mignolet pojawił się w siedzibie belgijskiego klubu kilka godzin po zakończeniu meczu o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City (1:1, 4:5 po karnych), w którym oglądał poczynania swoich były już kolegów z pozycji zawodnika rezerwowego. Z tego też powodu wielu dziennikarzy przypuszczało, że wszystkie formalności związane z jego przenosinami zostaną dopięte w poniedziałek. Przedstawiciele wielokrotnego mistrz kraju nie zamierzali jednak odwlekać nieuniknionego i jeszcze przed północą poinformowali o realizacji transferu wychowanka VV St. Truiden.

Club Brugge na pozyskanie nowego numeru jeden przeznaczył siedem milionów euro. Ta kwota będzie mogła jednak w przyszłości wzrosnąć o dodatkowe dwa miliony euro zawarte w bonusach uzależnionych od indywidualnych osiągnięć piłkarza oraz zespołu.

W przypadku ich aktywacji 31-latek stałby się najdroższym graczem sprowadzonym przez „Niebiesko-Czarnych”. Na chwilę numerem jeden w tej klasyfikacji jest David Okereke pozyskany za osiem milionów euro w miejsce sprzedanego Wesleya Moraesa.

Reprezentant Belgii trafił do Liverpoolu w lipcu 2013 roku z Sunderlandu i od tego czasu rozegrał 204 spotkania w koszulce „The Reds”, w których zachował 66 czystych kont.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy