OFICJALNIE: Mistrz Litwy kompletuje mocny zespół. Djibril Diaw wzmacnia Žalgiris Wilno

OFICJALNIE: Mistrz Litwy kompletuje mocny zespół. Djibril Diaw wzmacnia Žalgiris Wilno fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Žalgiris Wilno

Elhadji Pape Djibril Diaw został zaprezentowany jako nowy zawodnik Žalgirisu Wilno.

Jednokrotny reprezentant Senegalu dołączył do litewskiego zespołu na zasadzie wolnego transferu po tym, jak przed kilkoma miesiącami rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Angers, w którym nie zdołał kompletnie zaistnieć po przeprowadzce z Korony Kielce w styczniu 2019 roku.

26-letni defensor przechodził do francuskiej drużyny jako wyróżniający się gracz na ekstraklasowych boiskach i dlatego liczył, że z czasem stanie się ważnym członkiem ekipy „Les Scoïstes”.

Nic takiego nie miało jednak miejsca i niestety sytuacji sympatycznego piłkarza nie zmienił także pobyt w Caen na zasadzie wypożyczenia w poprzednim sezonie. Z tego też powodu Djibril Diaw postanowił najpierw rozwiązać umowę z Angers i następnie rozejrzeć się za nowym pracodawcą.

Środkowy obrońca szukał dość długo chętnego na swoje usługi, co pokazuje fakt, że dopiero teraz związał się stosownym kontraktem z Žalgirisem Wilno.

Aktualny mistrz Litwy ma za sobą solidnie przepracowany okres transferowy, ponieważ wspomniany Senegalczyk jest już siódmym pozyskanym przez nich piłkarzem przed startem nowego sezonu.

Wcześniej umowy z „Zielono-Białymi” podpisali między innymi Joël Bopesu, Milen Gamakov, Josip Tadić, Ovidijus Verbickas, Vilius Piliukaitis i nowa gwiazda drużyny - Ogenyi Onazi.

Taki zaciąg pokazuje, że Žalgiris realnie myśli o sprawieniu miłej niespodzianki swoim kibicom poprzez awansowanie przynajmniej do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy