OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20

OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UEFA

UEFA podjęła decyzję o odwołaniu finałów Mistrzostw Europy do lat 19. Ich gospodarzem miała być Irlandia Północna.

Pandemia koronawirusa stawia pod znakiem zapytania wiele sportowych imprez. Nie inaczej sytuacja ma się w świecie futbolu, gdzie postanowiono odwołać turniej finałowy Mistrzostw Europy do lat 19.

UEFA poinformowała, że powodem takiej decyzji jest niepewna sytuacja epidemiologiczna na Starym Kontynencie, a co za tym idzie, mogą występować kłopoty z podróżowaniem między poszczególnymi państwami.

Turniej finałowy miał być bezpośrednią kwalifikacją na Mistrzostwa Świata do lat 20, które odbędą się w Indonezji.

Z tego względu, że zostały odwołane, europejska federacja podjęła decyzję, że reprezentantami kontynentu będą Anglia, Francja, Włochy, Holandia i Portugalia.

Wybór nie jest przypadkowy. Wspomniane ekipy miały bowiem najwyższy współczynnik punktowy w rozgrywkach eliminacyjnych 2019/2020.

Mistrzostwa Świata do lat 20 zostaną rozegrane w dniach od 20 maja do 12 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy