OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20

OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UEFA

UEFA podjęła decyzję o odwołaniu finałów Mistrzostw Europy do lat 19. Ich gospodarzem miała być Irlandia Północna.

Pandemia koronawirusa stawia pod znakiem zapytania wiele sportowych imprez. Nie inaczej sytuacja ma się w świecie futbolu, gdzie postanowiono odwołać turniej finałowy Mistrzostw Europy do lat 19.

UEFA poinformowała, że powodem takiej decyzji jest niepewna sytuacja epidemiologiczna na Starym Kontynencie, a co za tym idzie, mogą występować kłopoty z podróżowaniem między poszczególnymi państwami.

Turniej finałowy miał być bezpośrednią kwalifikacją na Mistrzostwa Świata do lat 20, które odbędą się w Indonezji.

Z tego względu, że zostały odwołane, europejska federacja podjęła decyzję, że reprezentantami kontynentu będą Anglia, Francja, Włochy, Holandia i Portugalia.

Wybór nie jest przypadkowy. Wspomniane ekipy miały bowiem najwyższy współczynnik punktowy w rozgrywkach eliminacyjnych 2019/2020.

Mistrzostwa Świata do lat 20 zostaną rozegrane w dniach od 20 maja do 12 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy