Oficjalnie: Mítroglou w Benfice

Oficjalnie: Mítroglou w Benfice fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Benfica

Konstantínos Mítroglou został nowym zawodnikiem Benfiki.

40-krotny reprezentant Grecji po przejściu testów medycznych związał się z portugalską drużyną, w której będzie występował przez najbliższy sezon na zasadzie wypożyczenia z Fulham. Angielski zespół zarobił na tej transakcji na razie 1,4 miliona euro. Ta kwota po zakończeniu rozgrywek może się jednak zwiększyć, ponieważ ekipa z Estádio da Luz zapewniła sobie prawo pierwokupu piłkarza za osiem milionów euro.

- Benfica to wielki klub. Bardzo mi się tu podobało, kiedy grałem tutaj dwa lata temu. Pamiętam też fanów zespołu. Oni są niesamowicie. Wiem, że obecnie Benfica jest najlepszą drużyną w Portugalii i gdy nadarzyła się okazja, aby trafić do tej ekipy to nie musiałem się dwa razy zastanawiać. Od razu wiedziałem, że chcę tutaj przyjść - powiedział napastnik.

Mítroglou trafił do zespołu z Craven Cottage w styczniu 2014 roku za około 12 milionów funtów i od tego czasu rozegrał zaledwie trzy mecze dla klubu z Londynu.

27-letni zawodnik miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Olympiakosie Pireus. W barwach tej drużyny wystąpił w sumie w 34 meczach i strzelił w nich 19 bramek oraz zanotował jedną asystę. Warto również wspomnieć, że razem z tą ekipą sięgnął w poprzednich rozgrywkach po mistrzostwo i Puchar Grecji.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy