OFICJALNIE: Młody obrońca odchodzi z Wisły Kraków. Plan nie wypalił, „szybko poszło”

OFICJALNIE: Młody obrońca odchodzi z Wisły Kraków. Plan nie wypalił, „szybko poszło” fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków poinformowała o odejściu Rubéna Bonachery do Austin FC. 20-latek od sierpnia minionego roku przebywał w rezerwach „Białej Gwiazdy”.

Wisła Kraków regularnie monitoruje hiszpański rynek w poszukiwaniu nowych zawodników. Aktualnie w kadrze pierwszoligowca występują Álvaro Ratón, Eneko Satrústegui, David Juncà, Marc Carbó, Joan Román, Jesús Alfaro, Miki Villar, Ángel Baena i Ángel Rodado. Na tym iberyjskie związki się nie kończą, gdyż za sterami zespołu zasiada trener Albert Rude, a za ważne sznurki pociąga Kiko Ramírez, pełniący funkcję dyrektora sportowego.

W sierpniu hiszpańska krew wzmocniła także szeregi rezerw. Rywalizację w czwartej lidze mieli wspomóc Rubén Bonachera i Marc Grau. Obydwaj podpisali kontrakty ważne do 30 czerwca 2024 roku z możliwością przedłużenia.

Można było wyczuć, że pod Wawelem wiązano z tymi ruchami duże nadzieje. 

Ostatecznie Bonachera zakończył swoją przygodę z „Białą Gwiazdą” na rozegraniu jedenastu spotkań w drugim zespole. Szansy na debiut nie otrzymał. Jak poinformował krakowski klub, na zasadzie transferu definitywnego odszedł do rezerw Austin FC.

„Rubén Bonachera nie będzie dłużej zawodnikiem rezerw Białej Gwiazdy. Obrońca przenosi się do Austin FC II. Wisła Kraków zapewniła sobie procent od kolejnego transferu” - czytamy w lakonicznym komunikacie. 

„Jeśli ktoś regularnie oglądał rezerwy, to wie, że wielka szkoda. Chyba największy talent w drużynie”, „No to słabo. W sumie wizja się nie sprawdziła”, „To ten młody, perspektywiczny piłkarz od Kiko, co miał być przygotowany do gry w pierwszym składzie? Szybko poszło” - komentują ruch kibice Wisły.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy