OFICJALNIE: Mogła być Serie A, jest wewnętrzny transfer w Ligue 1. Romain Faivre w Olympique'u Lyon

OFICJALNIE: Mogła być Serie A, jest wewnętrzny transfer w Ligue 1. Romain Faivre w Olympique'u Lyon fot. Damien - LG (Lyon)
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Lyon

Romain Faivre przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Stade Brestois 29 do Olympique'u Lyon.

Wszechstronny pomocnik znajdował się nie tak dawno na celowniku Milanu i był nawet zdecydowany na zaliczenie przeprowadzki z Ligue 1 do Serie A. „Rossoneri” nie zdołali jednak dojść do porozumienia z dotychczasowym pracodawcą francuskiego zawodnika w sprawie realizacji letniego transferu z udziałem 23-latka i ten został zmuszony do kontynuowania kariery w „Czerwono-Białych”.

Ta sytuacja nie potrwała jednak zbyt długo, ponieważ Romain Faivre cieszył się w dalszym ciągu sporym zainteresowaniem w trakcie obecnych rozgrywek i tym razem postanowił skorzystać zimą z możliwości zmiany barwy wewnątrz krajowych zmagań po tym, jak chęć do jego pozyskania wyraził Olympique Lyon.

Przedstawiciele „Les Gones” okazali się bardziej przekonujący od utytułowanego Milanu i osiągnęli stosowne porozumienie z Stade Brestois 29 w sprawie realizacji interesującej operacji w Ligue 1.

Nominalny lewy pomocnik przeniósł się na Groupama Arenę za 15 milionów euro kwoty podstawowej oraz 2 miliony euro zawarte w formie bonusów. Ponadto „Czerwono-Biali” zapewnili sobie możliwość otrzymania 15 procent z sumy ewentualnej kolejnej sprzedaży francuskiego piłkarza.

Natomiast sam Faivre podpisał z nowym pracodawcą umowę do 30 czerwca 2026 roku po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych.

23-latek rozstaje się z ekipą ze Stade Francis-Le Blé po rozegraniu dla niej 59 meczów, w których strzelił 14 goli oraz zanotował 11 asyst.

Tym samym Olympique Lyon zrealizował drugą transakcję w Transfer Deadline Day. Nieco wcześniej francuski klub ogłosił wypożyczenie Tanguya Ndombele z Tottenhamu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy