OFICJALNIE: Mohammed Kudus w Ajaksie

OFICJALNIE: Mohammed Kudus w Ajaksie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Mohammed Kudus został piłkarzem Ajaksu.

Sprawdziły się wcześniejsze doniesienia duńskich i holenderskich mediów. Kudus został zawodnikiem Ajaksu, wiążąc się z nim kontraktem ważnym do 30 czerwca 2025 roku.

FC Nordsjælland otrzyma za 19-letniego napastnika około dziewięć milionów euro. To drugi największy zarobek w historii duńskiego klubu. Wcześniej nieco wyższą kwotę (9,75 miliona) uzyskał on na sprzedaży Emre Mora do Borussii Dortmund.

Ghańczyk trafił do Nordsjælland na początku 2018 roku. Wcześniej szkolił się w ojczyźnie. Kudus występował w linii pomocy, ale ostatnio zdecydowanie częściej gra na środku ataku. Jego bilans z sezonu 2019/2020 to 27 spotkań, 11 bramek i asysta. Pod koniec zeszłego sezonu piłkarz zadebiutował w dorosłej reprezentacji swojego kraju, trafiając do siatki w starciu z Republiką Południowej Afryki.

Kudus jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez Ajax tego lata. Wcześniej szeregi amsterdamskiej drużyny zasilili Antony i Maarten Stekelenburg.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy