OFICJALNIE: Monchi szaleje. Ocampos w Sevilli!

OFICJALNIE: Monchi szaleje. Ocampos w Sevilli!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sevilla FC | L’Équipe

Sevilla sfinalizowała transfer Lucasa Ocamposa.

Ledwie kilka dni temu francuskie media donosiły o złożeniu przez Andaluzyjczyków oferty za Argentyńczyka, a już dzisiaj przenosiny stały się faktem. Pierwotnie Hiszpanie mieli zaproponować Olympique Marsylia 13 milionów euro, lecz wszystko wskazuje, że ostatecznie strony wypracowały konsensus przy nieco wyższej kwocie.

„L’Équipe” przekazało bowiem, że marsylczycy mogą liczyć na łączny zysk w postaci 15 milionów euro (w tym bonusy). Natomiast Sevilla poinformowała, że 24-letni skrzydłowy podpisał pięcioletni kontrakt.  

Lucas Ocampos w swoim najlepszym sezonie w koszulce OM, tj. 2017/2018, uzbierał 53 występy, strzelił 16 goli i zanotował cztery asysty.  Pomimo młodego wieku, w swoim piłkarskim CV były młodzieżowy reprezentant Argentyny ma takie kluby jak Monaco, Genoa czy Milan. 

Dla „Los Sevillistas”, nie licząc wykupionego z Ajaksu Maximiliana Wöbera, to już szóste wzmocnienie przed kolejną kampanią. Monchi, dyrektor sportowy andaluzyjskiej ekipy, sprowadził m.in. Diego Carlosa i Luuka de Jonga. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy