OFICJALNIE: Mooy wraca do Premier League. Zagra w Brighton!

OFICJALNIE: Mooy wraca do Premier League. Zagra w Brighton!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Huddersfield Town FC | Brighton & Hove Albion FC

Huddersfield Town wyraziło zgodę na wypożyczenie Aarona Mooya do Brighton & Hove Albion, uprzednio przedłużając z nim kontrakt.

Przez dwa kolejne sezony (2017/2018 i 2018/2019) Australijczykowi było dane występować na poziomie Premier League. W tym czasie rozegrał on 65 spotkań, strzelił siedem goli i zanotował cztery asysty. Kiedy zatem jego drużyna spadła do Championship, poprosił on o zgodę na wypożyczenie do jednego z klubów grających na najwyższym szczeblu rozgrywek w Anglii. Wszystko po to, aby nie zahamować swojego rozwoju i pozostać wśród elity.

Ostatecznie władze Huddersfield Town przystały na prośbę środkowego pomocnika i nie robiły mu problemu przed przeprowadzką do Brighton & Hove Albion. Wcześniej jednak przedłużyły z nim kontrakt do 30 czerwca 2022 roku, a ponadto zawarły możliwość rozszerzenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Gdy to nastąpiło, wypożyczenie stało się faktem.

Tym samym Aaaron Mooy wraca do Premier League i przez najbliższy sezon będzie pracował na sukcesy „Mew”, które już w sobotę na otwarcie rozgrywek zmierzą się z Watfordem.

Dla Brighton & Hove Albion to piąte wzmocnienie wieńczące letnie okno transferowe w wykonaniu tego klubu. Wcześniej jego barwy zasilili Neal Maupey, Leandro Trossard, Adam Webster i Matt Clarke.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy