OFICJALNIE: Muhamed Bešić w Ferencvárosi

OFICJALNIE: Muhamed Bešić w Ferencvárosi fot. Ferencvárosi TC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ferencvárosi

Mistrz Węgier Ferencvárosi poinformował o sprowadzeniu Muhameda Bešicia.

Pomimo tego, że okno transferowego w większości krajów jest już zamknięte, to kluby nadal mogą wzmacniać się zawodnikami, którzy pozostają bez przynależności klubowej. Z tego przywileju postanowił skorzystać Ferencvárosi.

Po przenosinach do Legii Warszawa Ihora Charatina w szeregach mistrzów Węgier pojawiła się niemałe wyrwa, jeśli chodzi o środek pola. Tę udało się załatać w ostatnich godzinach.

Za pośrednictwem oficjalnych mediów Ferencvárosi poinformował o sprowadzeniu Muhameda Bešicia.

29-latek, który od lipca pozostawał bez klubu po tym, jak wygasł jego kontrakt z Evertonem, przenosi się do wspomnianej ekipy w ramach wolnego transferu. Szczegóły umowy indywidualnej nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Defensywny pomocnik, który może grać też w środku obrony, dołącza tym samym do kolonii przedstawicieli Bośni i Hercegowiny w barwach mistrzów Węgier. W szatni będzie miał okazję spotkać Stjepana Lončara, Adnana Kovačevicia i Eldara Ćivića.

Dla urodzonego w Berlinie zawodnika ten transfer jest szczególny, bo wraca on do Ferencvárosi po siedmiu latach. To właśnie z tej ekipy trafił do wspomnianego Evertonu latem 2014 roku. Wówczas to ekipa z Goodison Park zapłaciła za niego blisko pięć milionów euro.

On jednak na Wyspach Brytyjskich wielkiej furory nie zrobił. Duży wpływ miała na to kontuzja więzadeł krzyżowych, z którą borykał się na przełomie 2016 i 2017 roku.

Po tym wydarzeniu był wypożyczony kolejno do Middlesbrough oraz Sheffield United.

Bešić będzie teraz potrzebował czasu na odbudowę, bo ostatni oficjalny mecz rozegrał w kadrze Bośni i Hercegowiny 7 września 2020 roku w Lidze Narodów przeciwko Polsce (1-2).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trent Alexander-Arnold opuści Liverpool?! Może zostać bohaterem hitowego transferu Trent Alexander-Arnold opuści Liverpool?! Może zostać bohaterem hitowego transferu Wesley Fofana zmieni barwy narodowe?! Kusząca opcja dla Francuza Wesley Fofana zmieni barwy narodowe?! Kusząca opcja dla Francuza OFICJALNIE: Rodrigo Palacio zakończył karierę. Argentyńczyk znalazł sobie... nietypowe zajęcie OFICJALNIE: Rodrigo Palacio zakończył karierę. Argentyńczyk znalazł sobie... nietypowe zajęcie OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera Borussia Dortmund chce zawodnika Liverpoolu. „Priorytet transferowy” Borussia Dortmund chce zawodnika Liverpoolu. „Priorytet transferowy” OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer PSG przygotowuje 30 milionów euro na styczniowy transfer stopera PSG przygotowuje 30 milionów euro na styczniowy transfer stopera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy