OFICJALNIE: Nadchodzi kres serii gry FIFA. Zapowiedź zmiany tytułu!

OFICJALNIE: Nadchodzi kres serii gry FIFA. Zapowiedź zmiany tytułu! fot. EA Sports
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EA.com

Electronic Arts poinformowało, że w lipcu 2023 roku seria gry piłkarskiej o nazwie FIFA zmieni nazwę na EA Sports FC.

W ostatnich miesiącach nie brakowało spekulacji o konieczności zmiany nazwy serii gry, która towarzyszy nad od ponad dwóch dekad. FIFA, czyli Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, wystąpiła z wnioskiem o aktualizację znaku towarowego, co ma otworzyć jej drogę do wyprodukowania własnej gry. Tym sposobem Electronic Arts niebawem straci prawo do używania nazwy i stąd konieczność zmian.

Nim uporządkowane zostaną kwestie prawne, EA Sports wypuści ostatnią grę z słynnej serii. FIFA 23 ukaże się jeszcze w tym roku, pewnie w okolicach września-października. Nie zabraknie w niej trybu Mistrzostw Świata 2022, które startują już w listopadzie.

Jak podkreślają twórcy, w nowym tytule o nazwie EA Sports FC zostaną zachowane najważniejsze rozgrywki i licencje, które do tej pory oglądaliśmy. Modyfikacje będą jednak nieuniknione.

„Nasza nowa niezależna platforma przyniesie nowe wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to co już stworzyliśmu. To wiele więcej niż tylko zmiana logo – jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany. Pragniemy znacząco reinwestować w ten sport i jesteśmy podekscytowani współpracą z dużą i stale rosnącą liczbą partnerów, dzięki czemu będziemy mogli dostarczyć jeszcze więcej autentyczności i realizmu i dać radość, inkluzywność, autentyczność naszej globalnej społeczności. Nie mogę się doczekać, aby w nadchodzących miesiącach podzielić się większą ilością szczegółów w kontekście opisanych wyżej planów.

EA SPORTS FC pozwoli nam uczynić tę przyszłość rzeczywistością i nie tylko…

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, aby wspólnie z wami budować przyszłość światowego futbolu i z radością zdradzimy więcej informacji o EA SPORTS FC w lecie 2023. Przyszłość tego sportu jest ogromna i jasna, a społeczność fanów piłki nożnej liczna w każdym z zakątków świata. Piłka nożna jest częścią EA SPORTS przez niemal trzydzieści lat, a dziś zapewniamy, że pozostanie nią także przez kolejne dekady” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy