OFICJALNIE: Nadchodzi kres serii gry FIFA. Zapowiedź zmiany tytułu!

OFICJALNIE: Nadchodzi kres serii gry FIFA. Zapowiedź zmiany tytułu! fot. EA Sports
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EA.com

Electronic Arts poinformowało, że w lipcu 2023 roku seria gry piłkarskiej o nazwie FIFA zmieni nazwę na EA Sports FC.

W ostatnich miesiącach nie brakowało spekulacji o konieczności zmiany nazwy serii gry, która towarzyszy nad od ponad dwóch dekad. FIFA, czyli Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, wystąpiła z wnioskiem o aktualizację znaku towarowego, co ma otworzyć jej drogę do wyprodukowania własnej gry. Tym sposobem Electronic Arts niebawem straci prawo do używania nazwy i stąd konieczność zmian.

Nim uporządkowane zostaną kwestie prawne, EA Sports wypuści ostatnią grę z słynnej serii. FIFA 23 ukaże się jeszcze w tym roku, pewnie w okolicach września-października. Nie zabraknie w niej trybu Mistrzostw Świata 2022, które startują już w listopadzie.

Jak podkreślają twórcy, w nowym tytule o nazwie EA Sports FC zostaną zachowane najważniejsze rozgrywki i licencje, które do tej pory oglądaliśmy. Modyfikacje będą jednak nieuniknione.

„Nasza nowa niezależna platforma przyniesie nowe wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to co już stworzyliśmu. To wiele więcej niż tylko zmiana logo – jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany. Pragniemy znacząco reinwestować w ten sport i jesteśmy podekscytowani współpracą z dużą i stale rosnącą liczbą partnerów, dzięki czemu będziemy mogli dostarczyć jeszcze więcej autentyczności i realizmu i dać radość, inkluzywność, autentyczność naszej globalnej społeczności. Nie mogę się doczekać, aby w nadchodzących miesiącach podzielić się większą ilością szczegółów w kontekście opisanych wyżej planów.

EA SPORTS FC pozwoli nam uczynić tę przyszłość rzeczywistością i nie tylko…

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, aby wspólnie z wami budować przyszłość światowego futbolu i z radością zdradzimy więcej informacji o EA SPORTS FC w lecie 2023. Przyszłość tego sportu jest ogromna i jasna, a społeczność fanów piłki nożnej liczna w każdym z zakątków świata. Piłka nożna jest częścią EA SPORTS przez niemal trzydzieści lat, a dziś zapewniamy, że pozostanie nią także przez kolejne dekady” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy