OFICJALNIE: Najdłużej pracujący trener w Bundeslidze z nowym kontraktem

OFICJALNIE: Najdłużej pracujący trener w Bundeslidze z nowym kontraktem fot. Michael715 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Freiburg

Diego Simeone to ciągle trener z największym stażem w pięciu topowych ligach europejskich. Tylko o kilka dni mniej we Freiburgu pracuje Christian Streich. Współpraca będzie trwać nadal.

57-latek to prawdziwa legenda niemieckiej piłki, a przede wszystkim Freiburga. Grał w nim jako piłkarz, a teraz sprawuje funkcję szkoleniowca.

Christian Streich zatrudniony na to stanowisko został 29 grudnia 2011 roku, o sześć dni później niż Diego Simeone w Atlético Madryt.

Różnica między tymi trenerami jest taka, że nie można wykluczyć zwolnienia Argentyńczyka po zakończeniu sezonu, a Niemiec niezmiennie cieszy się zaufaniem pracodawcy, współpracowników, piłkarzy oraz kibiców.

Opiekun drużyny właśnie podpisał nowy kontrakt. Według lokalnych mediów obowiązuje on do 30 czerwca 2024 roku.

Tym samym Streich pozostaje w klubie i wciąż śrubuje wynik. Do tej pory poprowadził on „Breisgau-Brasilianer” w 430 spotkań, wyprzedzając w ten sposób Volkera Finke, dotychczasowego rekordzistę.

Jego Freiburg zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli Bundesligi, a po porażce z Juventusem 0:1 wciąż ma szanse na awans do fazy ćwierćfinałowej Ligi Europy.

Jeśli spojrzymy na kadrę przedstawiciela niemieckiej ekstraklasy, nie uświadczymy w niej wielkich gwiazd. Wyróżniającymi postaciami są Matthias Ginter oraz Vincenzo Grifo, czyli reprezentanci odpowiednio Niemiec i Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy