OFICJALNIE: Najdłuższe zimowe okno w historii Ekstraklasy

OFICJALNIE: Najdłuższe zimowe okno w historii Ekstraklasy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ekstraklasa

W poniedziałek 23 stycznia zapoczątkowano oficjalnie zimowe okno transferowe w Ekstraklasie i pozostanie ono otwarte przez rekordową liczbę 31 dni - do 22 lutego.

Zespoły występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce pochwaliły się już pozyskaniem pokaźnej liczby zawodników w połowie trwającego sezonu.

Z punktu widzenia formalnego większość z nich została oficjalnie zarejestrowana do gry na poziomie Ekstraklasy dopiero w ostatni poniedziałek, ponieważ 23 stycznia dokonano otwarcia zimowego okna transferowego.

Zazwyczaj następowało to wraz z początkiem lutego. Fakt rozegrania mundialu w Katarze na przełomie listopada oraz grudnia sprawił, że przerwa w zmaganiach o mistrzostwach Polski rozpoczęła się wcześniej, co pociągnęło za sobą przyśpieszenia startu rundy wiosennej.

W tej sytuacji przedstawiciele PZPN-u zostali zmuszeni do umożliwienia klubom rejestracji nowych zawodnik na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek w 2023 roku.

Jeszcze nigdy nie doszło w naszym kraju do tak wczesnego otwarcia zimowego okna transferowego, które będzie zarazem z tego tytułu najdłużej trwającym w myśl obowiązujących przepisów FIFA, ponieważ potrwa przez 31 dni do 22 lutego do godziny 23:59.

Do tego czasu każdy klub może uprawnić do rywalizacji sprowadzonego zawodnika na zasadzie transakcji gotówkowej czy wypożyczenia. Oczywiście później można też zarejestrować piłkarzy z kartą w ręku, o ile rozwiązali obowiązujące umowy w momencie trwania okna transferowego w danym kraju lub pozostają na bezrobociu znacznie dłużej.

W Europie późniejszą datą końcową rejestrowania graczy mogą pochwalić się jedynie Bułgaria, Armenia (28 luty), Ukraina (1 marca) i Mołdawia (27 marca).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy