OFICJALNIE: Najdroższy bramkarz w historii Romy

OFICJALNIE: Najdroższy bramkarz w historii Romy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Roma | La Gazzetta dello Sport

AS Roma sfinalizowała transfer, o którym mówiło się od kilku tygodni. Jej barwy zasilił Pau López.

Po fatalnym sezonie w wykonaniu Robina Olsena „Wilki” poszukiwały nowego golkipera. Ich wybór padł na zawodnika Realu Betis, który pomimo ogromnej konkurencji panującej w reprezentacji Hiszpanii, ma już na swoim koncie debiut w seniorskiej kadrze.

Od kilku tygodni oba kluby prowadziły negocjacje i choć rzymianie nie chcieli zapłacić oczekiwanych 30 milionów euro, znaleziono rozwiązanie. Finalnie, co zostało potwierdzone przez Romę, transfer zamknie się w kwocie 23,5 miliona euro. Ponadto, o czym z kolei informowały lokalne media, Włosi zrzekną się 50% praw do sumy przyszłej transakcji z udziałem Antonio Sanabrii.

Pau López złożył podpis na kontrakcie, który wiąże go z rzymską ekipą do 30 czerwca 2024 roku, a następnie rzekł: – Zasadniczo nie można odmówić klubowi takiemu jak Roma. To dla mnie duży krok w mojej karierze. Jestem zachwycony z powodu zaufania, jakie zaprezentował ten świetny klub. Czuję się gotów do podjęcia tego ekscytujące wyzwania.

Jak wcześniej informował Gianluca Di Marzio, Hiszpan został najlepiej zarabiającym bramkarzem w całej Serie A.

W nowym zespole bramkarz, który w zeszłym sezonie wystąpił w 35 meczach i dziesięć razy zachował czyste konto, będzie przywdziewał koszulkę z numerem 13. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy