OFICJALNIE: Negocjacje Tetteha. Lech ma już następcę!

OFICJALNIE: Negocjacje Tetteha. Lech ma już następcę!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Lech Poznań

Odejście Abdula Aziza Tetteha z Lecha Poznań wydaje się być przesądzone.

Przyszłość Ghańczyka stanęła pod znakiem zapytania, kiedy do zespołu „Kolejorza” dołączył Ołeksij Chobłenko. Zgodnie z przepisami, do gry może zostać wystawionych tylko dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej i EFTA, a Lech ma w swoim składzie jeszcze drugiego Ukraińca, Wołodymyra Kostewycza, który cieszy się wysoką pozycją w hierarchii. Wczoraj przekazywaliśmy informacje o możliwym transferze Tetteha, a teraz częściowo potwierdził je sam klub.

Lech wydał komunikat, w którym informuje, że pomocnik nie wystąpi w najbliższym meczu z Hajdukiem Split. Powodem takiej decyzji są negocjacje transferowe z nowym pracodawcą, na które piłkarz otrzymał już zgodę. Klub nie wyklucza, iż ostatni sparing z FC Etyr mógł być ostatnim spotkaniem 27-latka w barwach „Dumy Wielkopolski”. W przypadku osiągnięcia porozumienie Tetteh nie wróci z resztą kolegów do Poznania, a od razu dołączy do nowego zespołu.

Co prawda w oświadczeniu nie znalazła się informacja na temat potencjalnego kierunku przeprowadzki defensywnego pomocnika, ale najprawdopodobniej gracz przeniesie się do moskiewskiego Dynama. Tak właśnie sugerowały doniesienia z czwartku. Portal „Russian Football News” podawał szczegóły operacji, można znaleźć je tutaj - http://transfery.info/110315,tetteh-odchodzi-z-lecha-dobry-zarobek.

Wiceliderzy tabeli Ekstraklasy są przygotowani na odejście zawodnika. Z komunikatu możemy się dowiedzieć, że w związku z prowadzonymi negocjacjami rozpoczęta została już procedura powrotu z wypożyczenia Jakuba Serafina. 21-latek przebywa obecnie tymczasowo w Haugesund, gdzie zbiera dobre opinie, W Poznaniu będzie miał okazję powalczyć o miejsce w składzie.

Tetteh trafił do Lecha w 2015 roku i od tamtej pory rozegrał w jego barwach 84 spotkania, w których zdobył jedną bramkę. Zasłynął z ostrej gry, ale również dobrego przeglądu pola, zwłaszcza patrząc na warunki Ekstraklasy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy