Oficjalnie: Neres w Ajaksie. Największy zakup od lat!

Oficjalnie: Neres w Ajaksie. Największy zakup od lat!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Ajax Amsterdam

David Neres Campos został nowym zawodnikiem i bohaterem drugiego największego transferu w historii Ajaksu Amsterdam. Przenosi się z São Paulo.

Latem 2008 roku do Ajaksu z Heerenveen przeniósł się Miralem Sulejmani za ponad 16 milionów euro. Do dzisiaj jest to największy transfer w historii amsterdamskiego klubu. Nawiązanie do czasów świetności stanowił też transfer Hakima Ziyecha przed tym sezonem z Twente za 11 milionów euro.

Neres podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku i kosztuje 12 milionów euro, które w razie spełnienia dodatkowych warunków mogą wzrosnąć do 15 milionów euro. Co ciekawe, kwotę odstępnego potwierdził sam Ajax.

19-letni Brazylijczyk w Holandii zamelduje się zaraz po zakończeniu Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20, trwających obecnie w Ekwadorze.

Prawoskrzydłowy w sezonie 2016 zadebiutował w brazylijskiej Serie A. W swojej pierwszej seniorskiej kampanii strzelił trzy bramki w ośmiu meczach.

Neres najprawdopodobniej nie zagra jeszcze w dwumeczu Ligi Europy, w którym rywalem Ajaksu będzie Legia Warszawa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy