OFICJALNIE: Neto w Barcelonie

OFICJALNIE: Neto w Barcelonie fot. Neto - Instagram
Rafał Bajer
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona potwierdziła pozyskanie Norberto Murary Neto.

Wymiana bramkarzy pomiędzy Barceloną a Valencią została dopięta na ostatni guzik. Wcześniej „Nietoperze” potwierdziły sprowadzenie Jaspera Cillessena, któremu zależało na regularnej grze w pierwszym składzie, a teraz golkiper ekipy z Mestalla przeniesie się do Katalonii. Mistrzowie Hiszpanii potwierdzili na swojej stronie internetowej nie tylko sam fakt przeprowadzenia transferu, ale także jego warunki.

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, iż transakcja kosztowała „Barcę” 26 milionów euro, czyli o dziewięć milionów mniej, niż Valencia wydała na wspomnianego wcześniej Holendra. Kwoty mogą się jednak wyrównać, ponieważ kluby uzgodniły, że Barcelona może przelać kolejne dziewięć milionów w formie bonusów zależnych od wyników.

Kontrakt Brazylijczyka będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/2023. W umowie znalazł się zapis o klauzuli odejścia, która opiewa na sumę 200 milionów euro. Zawodnik podpisał już kontrakt i wkrótce czeka go oficjalna prezentacja.

Bramkarz trafił do Europy w 2011 roku, kiedy do swoich szeregów sprowadziła go Fiorentina. W barwach tej drużyny zdobył spore doświadczenie i po czterech sezonach przeniósł się do Juventusu. Przez dwa lata pełnił rolę zmiennika dla Gianluigiego Buffona, ale w 2017 roku odszedł, ponieważ chciał grać w pierwszym składzie.

Valencia sprowadziła go za niecałe dziesięć milionów euro. W jej barwach ponownie mógł cieszyć się regularną grą między słupkami. Łącznie rozegrał dla niej 80 spotkań, w których 24 razy zachował czyste konto. Teraz ponownie czeka go rola rezerwowego, tym razem dla Marc-André ter Stegena.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy