OFICJALNIE: Neven Subotić w Turcji

OFICJALNIE: Neven Subotić w Turcji fot. Denizlispor
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Denizlispor | Kicker

Neven Subotić zamienił Union Berlin na Denizlispor.

31-latek niegdyś uchodził za jednego z najlepszych defensorów w całej Bundeslidze, tworząc niezapomniany duet wraz Matsem Hummelsem. Problemy zdrowotne sprawiły jednak, że zawodnik mocno obniżył loty.

Z Borussii Dortmund 36-krotny reprezentant Serbii odszedł definitywnie w styczniu 2018 roku, wybierając wtedy ofertę Saint-Étienne. Do Niemiec wrócił jednak już 18 miesięcy później, gdy związał się umową do 30 czerwca 2021 roku z Unionem Berlin.

Subotić w poprzednim sezonie pomógł swojej drużynie w utrzymaniu, lecz latem zapragnął zmiany otoczenia. Jego klub postanowił nie robić mu problemów z przeprowadzką, godząc się na bezpłatny transfer.

Jak podkreśla „Kicker”, w grę wchodziły przenosiny do Rosji, Chin, Szwajcarii czy Meksyku, ale ostatecznie stanęło na Turcji i propozycji tamtejszego Denizlisporu (czternasta ekipa poprzedniego sezonu i czerwona latarnia w obecnej kampanii). Z nowym pracodawcą Serb związał się do 30 czerwca 2022 roku, wybierając „czwórkę” jako numer na koszulce

Na miejscu spotkał on legendarnego Roberta Prosinečkiego, który od sierpnia pełni rolę pierwszego szkoleniowca.

Doświadczony stoper w Bundeslidze uzbierał łącznie 232 spotkania i dwukrotnie wygrał te rozgrywki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy