OFICJALNIE: N’Golo Kanté kontuzjowany. Al-Ittihad ma problem

OFICJALNIE: N’Golo Kanté kontuzjowany. Al-Ittihad ma problem fot. J.E.E/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Al-Ittihad

Al-Ittihad poinformowało, że N’Golo Kanté doznał urazu i nie będzie do dyspozycji dopiero co zatrudnionego Marcelo Gallardo.

Defensywny pomocnik przez cały poprzedni sezon rozegrał w barwach Chelsea raptem dziewięć spotkań. Było to pokłosiem powtarzających się problemów zdrowotnych, przez które zawodnik znajdował się poza grą podczas większości kampanii.

Mimo tego „The Blues” starali się Francuza zatrzymać i nie brakowało spekulacji, że są na dobrej drodze. Finalnie doszło do rozstania.

21 lipca Al-Ittihad potwierdziło angaż N’Golo Kanté na mocy wolnego transferu. Podstawowa kwota wynagrodzenia to 25 milionów euro rocznie.

Po przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej kontuzje doświadczonego piłkarza omijały. Jego powołania na zgrupowanie reprezentacji Francji nie wykluczył nawet Didier Deschamps.

Sielankę przerwał uraz mięśniowy, o którym poinformował pracodawca.

Ekipa z Saudi Pro League przekazała, że 32-latek nie będzie w stanie grać przez trzy tygodnie. Ten czas poświęci na rehabilitację.

Absencja mistrza świata z 2018 roku zbiega się w czasie z zatrudnieniem Marcelo Gallardo, który ma przed sobą pierwszy mecz w roli nowego trenera aktualnego mistrza saudyjskiej ekstraklasy.

Kanté od czasu transferu zgromadził 18 występów okraszonych golem oraz czterema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy