OFICJALNIE: Nie będzie meczów LaLigi poza granicami Hiszpanii

OFICJALNIE: Nie będzie meczów LaLigi poza granicami Hiszpanii fot. rafapress / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RFEF

Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) poinformowała o wygraniu sporu z władzami La Ligi w kwestii niedoszłego meczu ligowego, który miał odbyć się w Miami.

W 2018 roku władze LaLigi wpadły na pomysł, by jedno ze spotkań ligowych, a konkretniej potyczka pomiędzy Gironą a FC Barceloną odbyła się w Miami. Miało to pomóc w rozpropagowaniu tamtejszej ekstraklasy.

Decydenci doszli wtedy do konsensusu i wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodzy, aby dwie katalońskie ekipy rozegrały mecz o punkty na obczyźnie. Miałby to niewątpliwie być początek nowej ery.

Weto postawiła jednak wtedy Hiszpańska Federacja Piłkarska oraz niektóre kluby występujące na najwyższym szczeblu. Później wycofały się też z niego Girona oraz FC Barcelona.

RFEF chciała się dodatkowo zabezpieczyć w razie powrotu tego pomysłu, dlatego sprawa trafiła przed sąd. W czwartek poinformowano, że organ sprawiedliwości dwukrotnie przyznał rację związkowi.

Na mocy postanowienia wydano zakaz rozgrywania meczów ligowych poza Hiszpanią. Ponadto LaLiga ma pokryć wszelkie koszty postępowania sądowego.

Więcej na temat: Hiszpania Oficjalnie RFEF LaLiga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy