OFICJALNIE: Nie tylko Sébastien Haller. Borussia Dortmund sięga po talent Ajaksu Amsterdam

OFICJALNIE: Nie tylko Sébastien Haller. Borussia Dortmund sięga po talent Ajaksu Amsterdam fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund sfinalizowała transfer utalentowanego defensora Ajaksu Amsterdam - Prince'a Aninga.

W minionych tygodniach dużo mówiło się o prowadzeniu zaawansowanych rozmów pomiędzy BVB a „Godenzonen” w sprawie ustalenia wysokości kwoty odstępnego za Sébastiena Hallera.

Obu klubom udało się wypracować porozumienie na tym polu, ale jak się teraz okazuje negocjowały one nie tylko transfer reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, ale i obiecującego Prince'a Aninga.

Młodzieżowy reprezentant Holandii nie skorzystał z opcji kontynuowania kariery w Ajaksie Amsterdam i w bardzo optymistyczny sposób spojrzał na plan rozwoju nakreślony mu przez ekipę z Signal Iduna Park.

W tej sytuacji „Godenzonen” nie zdecydowali się za wszelką cenę zatrzymywać 18-letniego defensora w swoich szeregach i wypracowali z Borussią Dortmund porozumienie także w kwestii przenosin Aninga do Niemiec.

Utalentowany obrońca podpisał z BVB kontrakt do 30 czerwca 2026 roku i na razie został włączony do składu rezerw, gdzie w przypadku notowania udanych występów zostanie szybko awansowany do pierwszej drużyny.

Ajax zarobił na jego odejściu nieco ponad 300 tysięcy euro.

- Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy i cieszymy się, że ten transfer się powiódł. Prince Aning to wyjątkowy zawodnik mocną lewą nogą – powiedział Ingo Preuss, dyrektor sportowy zespołu U-23.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Real Madryt ma kandydata do transferu na miejsce Casemiro Real Madryt ma kandydata do transferu na miejsce Casemiro Manchester United szykuje nową ofertę za skrzydłowego. Łącznie 100 milionów euro Manchester United szykuje nową ofertę za skrzydłowego. Łącznie 100 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy