OFICJALNIE: Niemiecka federacja zdecydowała w sprawie przyszłości Löwa

OFICJALNIE: Niemiecka federacja zdecydowała w sprawie przyszłości Löwa fot. Asatur Yesayants / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: DFB

Sromotna porażka w rywalizacji z Hiszpanią sprawiła, że w Niemczech rozgorzała ogromna debata na temat kontynuowania współpracy z Joachimem Löwem. DFB, mimo nacisków, postanowiło nie dokonywać zmian na ławce trenerskiej niemieckiej reprezentacji.

17 listopada miejsce miała najwyższa przegrana „Orłów” od 1931 roku. Wówczas „La Furia Roja” wygrała aż 6:0, a rozwścieczeni obserwatorzy żądali zwolnienia selekcjonera drużyny przegranej.

60-latkowi zarzucano między innymi zbyt wczesne odstawienie na boczny tor doświadczonych graczy, jak Thomas Müller, Mats Hummels czy Jérôme Boateng. W związku z wątpliwościami przeprowadzono spotkaniem z Joachimem Löwem.

Podczas konwersacji z członkami DFB Niemiec mógł opowiedzieć o problemie z własnej perspektywy oraz rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące swojej osoby. Następnie podjęto decyzję o kontynuowaniu współpracy z uznanym trenerem.

„Liczy się wysoka jakość pracy sztabu szkoleniowego, nienaruszone relacje między zespołem a trenerem oraz plan na przyszłość. Pojedynczy mecz nie może i nie powinien być miarą ogólnych wyników drużyny narodowej i trenera.

Członkowie DFB zgadzają się ze sobą, że podczas drogi do EURO 2020, ważne cele sportowe zostały już osiągnięte - w tym uzyskanie awansu do wspomnianego turnieju, pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów i zajęcie miejsca w pierwszym koszyku w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. W związku z tym Joachim Löw nadal cieszy się naszym zaufaniem.

Selekcjoner reprezentacji podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby w 2021 roku rozegrać z drużyną emocjonujące Mistrzostwa Europy. Zatwierdzono również, że kolejne turnieje - w szczególności Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze i Mistrzostwa Europy 2024, które odbędą się w Niemczech - muszą już teraz odciskać swe piętno na przyszłych wyborach personalnych i wyznaczaniu celów” – czytamy w komunikacie niemieckiego związku piłkarskiego.

Ostatnie słowa jasno pokazują, że Löw postawił na swoim i trudno spodziewać się jakichkolwiek powrotów do reprezentacji, mimo ostatnich spekulacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy