OFICJALNIE: Niewypał transferowy odszedł z Milanu. 22 miliony euro

2024-06-15 11:42:22; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Niewypał transferowy odszedł z Milanu. 22 miliony euro
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: AC Milan | Atalanta

AC Milan poinformował o definitywnym rozstaniu z Charlesem De Ketelaere. Belg dołączył na stałe do Atalanty.

Po zainwestowaniu 32 milionów euro opłaty transferowej „Rossoneri” oczekiwali bardzo wiele, ale w rzeczywistości już 12 miesięcy później wskazali piłkarzowi drogę do odejścia.

Na wypożyczenie z opcją kupna zdecydowali się „Orobici”. W Bergamo nominalny ofensywny pomocnik odpalił.

Belg w samej Serie A strzelił 10 goli i zanotował osiem asyst na przestrzeni 35 spotkań, walnie przyczyniając się do zajęcia przez Atalantę czwartej pozycji w tabeli. Do tego wyniku dorzucił dwa trafienia oraz tyle samo asyst w Lidze Europy, którą ostatecznie zespół wygrał. Skutecznością wykazywał się on również w Pucharze Włoch.

W tych okolicznościach Gian Piero Gasperini zaczął nalegać na zatrzymanie wypożyczonego zawodnika. Klub postanowił renegocjować z Milanem warunki transferu definitywnego.

Stanęło na 22 milionach euro, które wpisywały się w poprzednie porozumienie. Mediolańczycy zgodzili się jednak na usunięcie z umowy czteromilionowych bonusów, przy czym w mocy prawnej został zapis o dziesięciu procentach od następnej przeprowadzki.

Kwotę blisko 2,73 miliona otrzyma Club Brugge, były pracodawca piętnastokrotnego reprezentanta „Czerwonych Diabłów”, który przygotowuje się wraz z kadrą narodową do pierwszego występu na EURO 2024.

Charles De Ketelaere to pierwsze wzmocnienie Atalanty na sezon 2024/2025.