OFICJALNIE: Niezgoda (w końcu) w Portland Timbers

OFICJALNIE: Niezgoda (w końcu) w Portland Timbers fot. Portland Timbers
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Portland Timbers

Portland Timbers poinformowało opinię publiczną o pozyskaniu Jarosława Niezgody.

Potwierdzenie transferu polskiego napastnika nieco się przeciągało, ale w końcu stał się on faktem. Legia Warszawa łącznie z bonusami może otrzymać za niego nieco ponad pięć milionów dolarów.

Z nowym pracodawcą 24-latek podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał co najmniej do 31 grudnia 2023 roku. Na jego podstawie stanie się on jednym z trzech najlepiej zarabiających piłkarzy w zespole. Może bowiem liczyć na roczne zarobki rzędu 530 tysięcy dolarów. Do tego dojdą różne gratyfikacje, uzależnione od dyspozycji samego piłkarza.

Co warte podkreślenia, Polak trafi na listę „Designated Players”, więc jego pensja nie będzie objęta limitem płacowym, który w przypadku całego zespołu (z wyłączeniem trzech zawodników) wynosi 4,2 miliona dolarów.

24-latek opuszcza Łazienkowską po trzyletniej przygodzie. Wcześniej miał on okazję występować w Wiśle Puławy. Jeśli chodzi natomiast o grę dla obecnego wicemistrza Polski, to w 60 rozegranych meczach zdobył 29 bramek. Ponadto zanotował sześć asyst.

Major League Soccer startuje 29 lutego. Wówczas to nowa drużyna Niezgody zmierzy się z Minnesotą United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Legia Warszawa: Michał Karbownik odchodzi już teraz Legia Warszawa: Michał Karbownik odchodzi już teraz Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy