OFICJALNIE: Nottingham Forest z kolejnym oświadczeniem w sprawie meczu z Evertonem

Piotr Trochimowicz
Źródło: Nottingham Forest FC

Nottingham Forest domaga się od organu nadzorującego pracę angielskich arbitrów opublikowania nagrań rozmów pomiędzy sędziami podczas niedzielnego meczu z Evertonem.

„Nottingham Forest złożyło dziś do PGMOL formalny wniosek o publiczne udostępnienie nagrań dźwiękowych rozmów sędziów podczas wczorajszego meczu z Evertonem na Goodison Park.

Klub poprosił szczególnie o udzielenie informacji w przypadku trzech kluczowych zdarzeń meczowych: faulu Ashleya Younga na Giovannim Reynie z 24. minuty, zagrania ręką Ashleya Younga z 44. minuty i faulu Ashleya Younga na Callumie Hudsonie-Odoi z 56. minuty.

Zdecydowanie opowiadamy się za tym, aby cała społeczność piłkarska i kibice mieli dostęp do nagrań audio i ich transkrypcji w celu zapewnienia pełnej przejrzystości i uczciwości sportowej rywalizacji” – czytamy w oświadczeniu.

Nottingham Forest bezpośrednio po wspomnianym starciu z Evertonem, które zakończyło się zwycięstwem ekipy z Goodison Park 2:0 po golach Idrissy Gueye’a i Dwighta McNeila, oskarżyło sędziego VAR Stuarta Atwella o sprzyjanie Luton Town.

„Trzy wyjątkowo złe decyzje, trzy niepodyktowane karne, których po prostu nie możemy zaakceptować. Przed meczem ostrzegaliśmy PGMOL, że sędzia VAR jest fanem Luton, ale go nie zmienili. Nasza cierpliwość została wystawiona na próbę wielokrotnie. Nottingham Forest rozważy teraz dostępne opcje” - podsumowano.

„Tricky Trees” po przegranej z Evertonem mają tylko punkt przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Luton Town. Wcześniej władze Premier League odjęły Nottingham Forest cztery „oczka” ze względu na nieprawidłowości finansowe.