OFICJALNIE: Nowa gwiazda Sydney FC

OFICJALNIE: Nowa gwiazda Sydney FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sydney FC

Sydney FC tworzy kadrę na zbliżający się sezon A-League.

Najprawdopodobniej najgłośniejszym transferem będzie sprowadzenie Siema de Jonga. 29-letni Holender został wypożyczony z Ajaksu do końca sezonu jako „marquee”, czyli zawodnik poza limitami płacowymi. Dostał koszulkę z numerem 22.

De Jong, najczęściej występujący na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika, w Sydney bezpośrednio zastępuje Adriana Mierzejewskiego, który przed kilkoma tygodniami wzmocnił chińskie Changchun Yatai.

Sześciokrotny reprezentant Holandii tym samym po raz drugi w karierze opuszcza ojczyznę, bo w latach 2014-2017 (sezon 2016/2017 spędził już na wypożyczeniu do PSV) był piłkarzem Newcastle United. Pobyt w Anglii okazał się jednak porażką. Łącznie w 26 meczach strzelił dwie bramki i zaliczył asystę. Po powrocie do Amsterdamu w 2017 roku nie odgrywał już większej roli, chociaż w ostatnim sezonie w 21 meczach ligowych potrafił zaliczyć cztery trafienia i asystę. W rozpoczętych rozgrywkach grałby jeszcze rzadziej.

Umowa De Jonga z Ajaksem obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

Wcześniej Sydney pozyskało Adama le Fondre, 31-letniego angielskiego napastnika, który większość kariery spędził w Championship, League One i League Two, ale ma też za sobą sezon w Premier League w Reading - 12 bramek w 34 meczach w 2012/2013.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej OFICJALNIE: Portugalczycy ostatnim sparingpartnerem Hiszpanii przed Euro 2020 OFICJALNIE: Portugalczycy ostatnim sparingpartnerem Hiszpanii przed Euro 2020 OFICJALNIE: Coman wróci na murawę w styczniu OFICJALNIE: Coman wróci na murawę w styczniu Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy