OFICJALNIE: Nowa umowa czołowego gracza Wolfsburga

OFICJALNIE: Nowa umowa czołowego gracza Wolfsburga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: VfL Wolfsburg

Maximilian Arnold przedłużył swój kontrakt z Vfl Wolfsburg.

Środkowy pomocnik porozumiał się z włodarzami ekipy z Volkswagen-Arena i związał się z klubem nową umową, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

Przedstawiciele niemieckiego zespołu poinformowali również, że w zawartym kontrakcie nie znalazła się klauzula odstępnego, za którą zainteresowana drużyna mogłaby wykupić 23-letniego zawodnika.

- Przedłużenie umowy z Maximilianem dokumentuje nasze wzajemne zaufanie oraz wspólne cele. VfL wyszkolił go na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu Arnold był częścią klubu, kiedy ten zajmował drugie miejsce w lidze, zwyciężał w pucharach, ale także bił się o utrzymanie w poprzednim sezonie. To jest niezwykłe, że rozegrał już dla nas już ponad  170 spotkań, mimo że ma dopiero 23 lata. Jesteśmy szczęśliwi, że zdecydował się osiągnąć kolejny etap swojego rozwoju w barwach Wolfsburga - powiedział Olaf Rebbe, dyrektor sportowy niemieckiej drużyny.

- Cieszę się z przedwczesnego przedłużenia kontraktu. W Wolfsburgu dojrzałem do gry na poziomie Bundesligi i w tym zespole chciałbym osiągnąć sukcesy w przyszłości. Schlebia mi fakt, że klub na mnie polega, dlatego chciałbym odpłacić się mu za zaufanie - dodał jednokrotny reprezentant Niemiec.

Arnold w trwających sezonie rozegrał szesnaście spotkań dla „Wilków” i zdobył w nich jednego gola.

Środkowy pomocnik jest w ostatnim czasie jednym z czołowych zawodników ekipy z Volkswagen-Arena i za sprawą swoich dobrych występów znalazł się w kręgu zainteresowań takich drużyn jak Borussia Mönchengladbach, RB Lipsk oraz Juventus.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy