OFICJALNIE: Nowy klub Greniera

OFICJALNIE: Nowy klub Greniera
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Rennes

Clément Grenier po zaledwie półrocznym pobycie w En Avant de Guingamp postanowił zmienić otoczenie.

Pięciokrotny reprezentant Francji przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do Rennes i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2021 roku.

Pozostałe szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, ale można przypuszczać, że En Avant de Guingamp zarobiło na odejściu swojego piłkarza około czterech milionów euro, ponieważ jego dotychczasowy kontrakt z klubem miał obowiązywać do zakończenia sezonu 2018/2019.

Grenier był swego czasu uważany za jednego z najbardziej utalentowanych rozgrywających w kraju. W Olympique'u Lyon zdawali sobie sprawę z drzemiących w nim umiejętności i stopniowo wprowadzali go do pierwszej drużyny.

Niestety rozwój pomocnika został zastopowany przez liczne kontuzje, które nie pozwoliły mu w dłuższej perspektywie zaistnieć w szeregach „Les Gones”, co w efekcie doprowadził najpierw do jego wypożyczenia do Romy, a następnie do całkowitej rezygnacji z jego usług.

27-letni zawodnik pomimo straconej szansy nie zamierzał się poddawać i podjął próbę odbudowania swojej formy w En Avant de Guingamp.

Francuz dołączył do drużyny prowadzonej przez Antoine'a Kombouaré w styczniu i w ekspresowym tempie wkomponował się w nowy zespół oraz zaczął w nim odgrywać kluczową rolę o czym świadczy fakt, że w drugiej części minionych rozgrywek strzelił pięć bramek i zanotował cztery asysty w 15 rozegranych meczach.

Zwyżka dyspozycji Greniera spotkała się z szybką reakcją mocniejszych klubów, które zapragnęły pozyskać pomocnika. Ten z kolei zdecydował się zaakceptować propozycję zaproponowaną mu przez właścicieli Rennes, którzy mają bardzo ambitne plany na nadchodzący sezon.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy