OFICJALNIE: Nowy klub João Oliveiry

 OFICJALNIE: Nowy klub João Oliveiry
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: FC Lausanne Sport

Występujący do niedawna w Lechii Gdańsk João Oliveira znalazł nowego pracodawcę.

22-latek dołączył do występującego w szwajcarskiej drugiej lidze Lausanne Sport, którego szeregi zasilił na zasadzie wypożyczenia z FC Luzern. Młodzieżowy reprezentant Szwajcarii w ekipie z Lozanny będzie grał przez najbliższych 12 miesięcy.

Oliveira w minionym sezonie występował na boiskach Ekstraklasy, w której - będąc piłkarzem Lechii Gdańsk - rozegrał 19 spotkań, kompletując w nich trzy bramki oraz dwie asysty.

Prowadzący gdańszczan Piotr Stokowiec nie zdecydował się jednak na wykupienie Szwajcara, za którego transfer definitywny należałoby zapłacić około pół miliona euro.

Nowy klub mającego portugalskie korzenie zawodnika w poprzednim sezonie został zdegradowany na drugi poziom rozgrywkowy w Szwajcarii. Sprowadzenie takich zawodników, jak m.in. Oliveira ma przyczynić się do rychłego powrotu Lausanne w szeregi pierwszoligowców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy