OFICJALNIE: Nowy klub João Oliveiry

 OFICJALNIE: Nowy klub João Oliveiry fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: FC Lausanne Sport

Występujący do niedawna w Lechii Gdańsk João Oliveira znalazł nowego pracodawcę.

22-latek dołączył do występującego w szwajcarskiej drugiej lidze Lausanne Sport, którego szeregi zasilił na zasadzie wypożyczenia z FC Luzern. Młodzieżowy reprezentant Szwajcarii w ekipie z Lozanny będzie grał przez najbliższych 12 miesięcy.

Oliveira w minionym sezonie występował na boiskach Ekstraklasy, w której - będąc piłkarzem Lechii Gdańsk - rozegrał 19 spotkań, kompletując w nich trzy bramki oraz dwie asysty.

Prowadzący gdańszczan Piotr Stokowiec nie zdecydował się jednak na wykupienie Szwajcara, za którego transfer definitywny należałoby zapłacić około pół miliona euro.

Nowy klub mającego portugalskie korzenie zawodnika w poprzednim sezonie został zdegradowany na drugi poziom rozgrywkowy w Szwajcarii. Sprowadzenie takich zawodników, jak m.in. Oliveira ma przyczynić się do rychłego powrotu Lausanne w szeregi pierwszoligowców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy