OFICJALNIE: Nowy klub Junuzovicia

OFICJALNIE: Nowy klub Junuzovicia fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Red Bull Salzburg | Werder Brema

Jak poinformował na oficjalnej stronie Red Bull Salzburg, Zlatko Junuzović został nowym zawodnikiem austriackiego klubu.

Środkowy pomocnik przez ostatnie sześć i pół roku reprezentował barwy Werderu Brema, w którym pełnił nawet rolę kapitana zespołu. W tym czasie 30-latek rozegrał 198 oficjalnych spotkań, podczas których zdobył 22 gole i 54 asysty. Był szczególnie znany ze względu na swoje precyzyjnie wykonywane stałe fragmenty gry.

Wraz z końcem czerwca wygasa kontrakt Junuzovicia z Werderem Brema, dlatego mógł on przebierać w ofertach. Wiele spekulowało się na temat jego gry w lidze tureckiej, niemieckiej czy nawet angielskiej, ale ostatecznie na jego pozyskanie zdecydował się Red Bull Salzburg, który podpisał z 30-latkiem umowę do 2021 roku. 55-krotny reprezentant Austrii występował między innymi na Mistrzostwach Europy we Francji, ale we wrześniu zdecydował się na zakończenie kariery w kadrze.

-  Pozyskaliśmy absolutnie czołowego zawodnika. Zlatko ma wielkie umiejętności i ogromne doświadczenie, co może mieć bardzo duży wpływ na naszych młodych piłkarzy. Podczas negocjacji zorientowaliśmy się, że w ostatnich latach wnikliwie śledził wyniki Red Bull Salzburg, co jest dla nas imponujące – powiedział dyrektor sportowy, Christoph Freund.

- Prowadziłem długie dyskusje z przedstawicielami klubu, podczas których szczegółowo wyjaśniono mi filozofię drużyny i moją rolę w rozwoju klubu i jego talentów. Możliwość odegrania roli w tym projekcie jest dla mnie ekscytującym wyzwaniem – dodał Zlatko Junuzović.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy