OFICJALNIE: Nowy klub Kokoszki

OFICJALNIE: Nowy klub Kokoszki
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Adam Kokoszka znalazł nowego pracodawcę.

Doświadczony obrońca trenował w ostatnich dniach z Zagłębiem Sosnowiec i zrobił bardzo dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym. Z tego też powodu beniaminek Ekstraklasy postanowił zatrudnić 31-letniego zawodnika i podpisał z nim roczny kontrakt z opcją przedłużenia jego przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

- Moje przejście tutaj to w pierwszym rzędzie zasługa trenera Dariusza Dudka, którego znam bardzo dobrze ze wspólnej pracy w Śląsku Wrocław. Dlaczego Zagłębie? To klub bardzo dobrze poukładany i mający świetną bazę treningową. Mogłem się o tym przekonać, gdy w barwach Śląska grałem tutaj sparing. Poza tym Zagłębie awansowało do najwyższej klasy rozgrywkowej i cały czas się rozwija. Chciałbym wrócić do wysokiej dyspozycji i pomóc nowej drużynie - powiedział Kokoszka.

Jedenastokrotny reprezentant Polski przez ostatnie trzy lata występował w Śląsku. W trakcie drugiej przygody we wrocławskim klubie rozegrał dla niego 65 spotkań, w których zdobył trzy gole oraz zanotował dwie asysty. Z pewnością miałby na swoim koncie więcej gier, gdyby nie zerwał więzadeł krzyżowych i z tego powodu nie opuścił całych poprzednich rozgrywek.

Były gracz takich drużyn jak Wisła Kraków, Empoli czy Polonia Warszawa jest siódmym letnim nabytkiem Zagłębia. Przed nim umowy z ekipą z Sosnowca podpisali Michael Heinloth, Piotr Polczak, Junior Torunarigha, Dejan Vokić, Vamara Sanogo oraz Mello.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy