Oficjalnie: Nowy kontrakt Jaya Rodrigueza
2015-05-12 16:57:17; Aktualizacja: 10 lat temu
Southampton przedłużył kontrakt z napastnikiem Jayem Rodriguezem.
25-latek nie wystąpił w tym sezonie w żadnym spotkaniu z powodu kontuzji więzadła krzyżowego, z która zmaga się od kwietnia 2014 roku. Władze "Świętych" liczą jednak na to, że Anglik szybko powróci do formy i znów będzie jednym z najlepszych atakujących Premier League. W poprzednim sezonie Rodriguez wystąpił w 39 spotkaniach, w których aż 17 razy wpisał się na listę strzelców.
Nowy kontrakt piłkarza będzie obowiązywał do 30 czerwca 2019 roku. Poprzednia umowa była ważna do połowy 2016 roku.
- To był dla mnie bardzo trudny rok, gdyż byłem poza grą. Jestem bardzo zadowolony z podpisania nowej umowy. Daje mi to sporo nadziei na przyszłość - powiedział dwukrotny reprezentant Anglii.Popularne
Udane występy napastnika w poprzednim sezonie zwróciły uwagę innych angielskich klubów. Starania o jego pozyskanie poczynił Tottenham i Manchester City. Podpisanie przez 25-latka nowej umowy ma rozwiać wszelkie spekulacje na temat ewentualnego opuszczenia Southampton.
- To bardzo dobra wiadomość dla klubu, ponieważ ostatnio pojawiło się wiele różnych doniesień na temat Jaya i zainteresowania nim przez wielkie kluby. Władze Southampton są zadowolone, gdyż udało nam się podpisać z nim nową umowę - stwierdził menedżer "Świętych" Ronald Koeman.
Rodriguez niedawno rozpoczął lekkie treningi biegowe i najprawdopodobniej powróci do gry jeszcze przed końcem tego sezonu.











![Złoty But: Harry Kane bez taryfy ulgowej. Pierwszy mecz w 2026 roku od razu z bramką [TOP 15]](img/photos/103089/170x113/harry-kane.jpg)

![Brentford ubiega konkurentów. Sięga po kandydata na następcę Igora Thiago [OFICJALNIE]](img/photos/114424/170x113/kaye-furo.jpg)

![Minął rok, a Raphinha znów z dubletem. FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/114423/170x113/xyz.jpg)



![Złoty But: Harry Kane bez taryfy ulgowej. Pierwszy mecz w 2026 roku od razu z bramką [TOP 15]](img/photos/103089/90x60/harry-kane.jpg)

![Brentford ubiega konkurentów. Sięga po kandydata na następcę Igora Thiago [OFICJALNIE]](img/photos/114424/90x60/kaye-furo.jpg)

![Minął rok, a Raphinha znów z dubletem. FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/114423/90x60/xyz.jpg)





