Oficjalnie: Nowy skrzydłowy Ingolstadt

Oficjalnie: Nowy skrzydłowy Ingolstadt
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Ingolstadt 04

Robert Leipertz został nowym zawodnikiem FC Ingolstadt 04.

Prawoskrzydłowy ustalił warunki indywidualnego kontraktu z popularnymi „Schanzer” i po przejściu testów medycznych podpisał z nowym pracodawcą czteroletni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji, Schalke 04 na sprzedaży swojego piłkarza zarobiło 1,5 miliona euro. Przypominamy także, że ekipa z Gelsenkirchen dopiero co wykupiła zawodnika z 1. FC Heidenheim.

Leipertz w zespole z 2. Bundesligi spędził ostatnie dwa sezony. W tym czasie rozegrał 71 spotkań dla drużyny z Voith-Arena, w których strzelił 20 bramek oraz zanotował 17 asyst.

- Byłem bardzo zadowolony z zainteresowania Ingolstadt i możliwości wykazania się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klub ma wielki potencjał oraz doskonałe warunki do osiągnięcia długoterminowego sukcesu. Chciałbym się dołożyć swój wkład do osiągania kolejnych celów przez zespół - powiedział 23-latek.

Warto również dodać, że nową umowę z drużyną z Bundesligi podpisał Pascal Groß, który w poprzednim sezonie wystąpił w 33 meczach „Schanzer” i zdobył w nich jednego gola oraz zaliczył sześć asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy