OFICJALNIE: Nowy skrzydłowy Legii Warszawa

OFICJALNIE: Nowy skrzydłowy Legii Warszawa fot. Mateusz Kostrzewa | Legia Warszawa
Paweł Machitko
Źródło: Legia Warszawa

Luquinhas został piłkarzem Legii Warszawa.

22-latek przechodzi do wicemistrza Polski z Desportivo Aves. Kwoty transferu nie ujawniono, jednak wiadomo, że zawodnik związał się umową do 30 czerwca 2022 roku i że założy koszulkę z numerem 82.

Brazylijski lewoskrzydłowy w ostatnim sezonie zaczął grać w portugalskiej ekstraklasie. W 17 występach zaliczył cztery bramki. Do Europy trafił już jako 18-latek, najpierw do Vilafranquense, potem rezerw Benfiki.

- Luquinhas był przez nas obserwowany w ostatnim sezonie. To szybki, dobrze prowadzący piłkę zawodnik, którego ultraofensywny profil odpowiada naszym oczekiwaniom co do roli skrzydłowego. W Legii może jeszcze rozwinąć swój potencjał. Mam nadzieję, że będzie ważną częścią drużyny i pomoże nam w walce o tytuł - powiedział Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii, dla oficjalnej strony klubowej.

Dla Legii to piąty transfer nowego piłkarza w tym oknie. Wcześniej sprowadzono Valeriane'a Gvilię, Arvydasa Novikovasa, Wojciecha Muzyka i Igora Lewczuka. Dodatkowo wykupiony został Cafú. Warszawianie w trwającym oknie chcieliby jeszcze pozyskać lewego obrońcę. Nie można też wykluczyć transferów w razie odejścia któregoś z podstawowych piłkarzy (np. Carlitosa, któremu marzy się LaLiga).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy