OFICJALNIE: Nowy-stary trener Podbeskidzia Bielsko-Biała

2024-06-17 15:56:53; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Nowy-stary trener Podbeskidzia Bielsko-Biała
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała | Chojniczanka Chojnice

Władze Podbeskidzia Bielsko-Biała poinformowały o powierzeniu funkcji trenera zespołu Krzysztofowi Brede.

Kilka dni temu na łamach Bielsko-biala.pl można było przeczytać o złożeniu dymisji przez dotychczasowego szkoleniowca drużyny Podbeskidzia Jarosława Skrobacza. Powodem miały być nieporozumienia z prezesem klubu Krzysztofem Przeradzkim, które podobno dotyczyły wielu tematów.

Poniedziałek przyniósł komunikat potwierdzający rozwiązanie kontraktu, który łączył 56-latka z bielszczanami. Jego następcą został Krzysztof Brede. Pierwszy trening zespołu poprowadzi 19 czerwca.

43-latek ostatnio był trenerem Chojniczanki Chojnice.

- Życie często nas zaskakuje i musimy podejmować szybkie i odpowiednie decyzje. Ja podjąłem decyzję o odejściu z Chojniczanki i przejściu do innego klubu. Dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracowali i mnie wspierali - powiedział wcześniej, żegnając się z nią.

Ekipa z Chojnic, z którą był związany od 2022 roku, w minionym sezonie zajęła pod jego wodzą piąte miejsce w tabeli II ligi. W półfinale baraży o awans szczebel wyżej przegrała ze Stalą Stalowa Wola 1:2.

W nowych rozgrywkach Podbeskidzie również będzie rywalizowało w II lidze. To efekt uplasowania się na przedostatniej lokacie w pierwszoligowej tabeli.

Brede pracował już w Bielsku-Białej między 2018 a 2020 rokiem. W drugim sezonie wywalczył awans do Ekstraklasy.