OFICJALNIE: Nowy szkoleniowiec Realu Sociedad

OFICJALNIE: Nowy szkoleniowiec Realu Sociedad
Redakcja
Redakcja
Źródło: Real Sociedad

Imanol Algaucil został nowym trenerem Realu Sociedad.

Ekipa z San Sebastián w trwającym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Znakomita gra, szóste miejsce i awans do Ligi Europy z poprzedniej kampanii rozbudziły apetyty jej kibiców. Obecny sezon to jednak zaledwie 12. miejsce w tabeli La Liga. Przygodę z Ligą Europy hiszpański zespół zakończył z kolei w 1/16 finału po dwumeczu z Red Bull Salzburg (3:4).

„Biało-niebiescy” mają bezpieczną 12-punktową przewagę nad strefą spadkową, ale tyle samo punktów tracą do szóstej lokaty, czyli pierwszej premiowanej grą na arenie międzynarodowej. W tej sytuacji włodarze klubu postanowili rozstać się z dotychczasowym trenerem, Eusebio Sacristánem i powierzyć zespół komu innemu. Wybór padł na Imanola Alguacila - dotychczasowego opiekuna rezerw Realu.

Alguacil jest byłym zawodnikiem baskijskiego klubu a z drugim zespołem pracował od 2014 roku. Podpisany przez niego kontrakt jest ważny do końca obecnego sezonu. Dodajmy, że do tej pory nie miał on okazji prowadzić żadnego zespołu na najwyższym poziomie rozgrywek.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy