OFICJALNIE: Nowy termin finału Copa Libertadores

OFICJALNIE: Nowy termin finału Copa Libertadores
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CONMEBOL

Władze CONMEBOL opublikowały komunikat w sprawie rewanżowego spotkania finałowego Copa Libertadores.

Pierwotnie mecz ten miał zostać rozegrany w sobotę. Z uwagi na atak kibiców River Plate na autokar, którym jechała drużyna Boca Juniors, przełożono go na niedzielę, ale piłkarze również nie wybiegli wtedy na murawę. Działacze CONMEBOL zapowiedzieli, że wydadzą oświadczenie we wtorek i doczekaliśmy się pierwszych informacji.

Spotkanie odbędzie się ostatecznie 8 lub 9 grudnia (sobota bądź niedziela). Miejsca jeszcze nie wyznaczono, ale CONMEBOL ze względów bezpieczeństwa będzie dążył do zorganizowania meczu poza Argentyną. W najbliższych dniach powinniśmy dowiedzieć się, gdzie ostatecznie piłkarze wybiegną na boisko.

Do tej pory wśród potencjalnych lokalizacji media wymieniały m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone, Paragwaj oraz Genuę (Włosi wysłali specjalne zaproszenie).

Kolejne przesunięcie terminu spotkania nie wchodzi w grę. Triumfator Copa Libertadores bierze bowiem udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, a te rozpoczynają się już 12 grudnia.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz pomiędzy Boca a River Plate zakończył się wynikiem 2:2.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy