Oficjalnie: Obrońca odmówił transferu do Wisły Kraków. Woli grać w pierwszej lidze!

Oficjalnie: Obrońca odmówił transferu do Wisły Kraków. Woli grać w pierwszej lidze!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: GKS Katowice

Alan Czerwiński nie zdecydował się na zimowy transfer do Wisły Kraków z GKS-u Katowice.

Pierwszoligowy zespół porozumiał się z władzami „Białej Gwiazdy” w kwestii kwoty odstępnego za 23-letniego obrońcę i wyraził zgodę na to, aby zawodnik udał się na testy medyczne do drużyny z województwa małopolskiego. W tym momencie wydawało się, że oficjalne ogłoszenie transferu piłkarza do ekipy z LOTTO Ekstraklasy jest tylko formalnością.

Ostatecznie Czerwiński nie trafi jednak Wisły Kraków, ponieważ... zmienił zdanie i zdecydował się na dalszej reprezentowanie barw GKS-u Katowice.

- Poprzedni rok był dla mnie udany pod względem sportowym. Po zakończonej rundzie musiałem rozważyć, co dalej z moją karierą. Po głębokim namyśle zadecydowałem, że najlepiej, jeśli wypełnię mój kontrakt w GKS-ie[obowiązuje do końca czerwca 2017 roku - przyp. red.] i pomogę klubowi w walce o najwyższe cele w pierwszej lidze - powiedział zawodnik ekipy zajmującej drugie miejsce na zapleczu najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Ta decyzja 23-latka oznacza, że „Biała Gwiazda” na chwilę obecną ma zaledwie jednego nominalnego prawego obrońcę w składzie, którym jest niedoświadczony Jakub Bartosz. W rundzie jesiennej na tej pozycji regularnie występował Boban Jović. Słoweniec odszedł już jednak do tureckiego Bursasporu, ponieważ klub z województwa małopolskiego był przekonany, że ma przyklepany transfer jego zastępcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy