Oficjalnie: Obrońca odmówił transferu do Wisły Kraków. Woli grać w pierwszej lidze!

Oficjalnie: Obrońca odmówił transferu do Wisły Kraków. Woli grać w pierwszej lidze!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: GKS Katowice

Alan Czerwiński nie zdecydował się na zimowy transfer do Wisły Kraków z GKS-u Katowice.

Pierwszoligowy zespół porozumiał się z władzami „Białej Gwiazdy” w kwestii kwoty odstępnego za 23-letniego obrońcę i wyraził zgodę na to, aby zawodnik udał się na testy medyczne do drużyny z województwa małopolskiego. W tym momencie wydawało się, że oficjalne ogłoszenie transferu piłkarza do ekipy z LOTTO Ekstraklasy jest tylko formalnością.

Ostatecznie Czerwiński nie trafi jednak Wisły Kraków, ponieważ... zmienił zdanie i zdecydował się na dalszej reprezentowanie barw GKS-u Katowice.

- Poprzedni rok był dla mnie udany pod względem sportowym. Po zakończonej rundzie musiałem rozważyć, co dalej z moją karierą. Po głębokim namyśle zadecydowałem, że najlepiej, jeśli wypełnię mój kontrakt w GKS-ie[obowiązuje do końca czerwca 2017 roku - przyp. red.] i pomogę klubowi w walce o najwyższe cele w pierwszej lidze - powiedział zawodnik ekipy zajmującej drugie miejsce na zapleczu najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Ta decyzja 23-latka oznacza, że „Biała Gwiazda” na chwilę obecną ma zaledwie jednego nominalnego prawego obrońcę w składzie, którym jest niedoświadczony Jakub Bartosz. W rundzie jesiennej na tej pozycji regularnie występował Boban Jović. Słoweniec odszedł już jednak do tureckiego Bursasporu, ponieważ klub z województwa małopolskiego był przekonany, że ma przyklepany transfer jego zastępcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy