OFICJALNIE: Od kontrowersyjnego transferu do bohatera. Nicolae Stanciu odchodzi ze Slavii Praga

OFICJALNIE: Od kontrowersyjnego transferu do bohatera. Nicolae Stanciu odchodzi ze Slavii Praga fot. Slavia Praga
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Slavia Praga

28-letni Nicolae Stanciu odchodzi ze Slavii Praga. Rumun będzie występował teraz w Wuhan Three Towns.

Stanciu reprezentował barwy Slavii od 2019 roku, kiedy to przeniósł się do niej z Al-Ahli. Jego transfer był jednym z najbardziej kontrowersyjnych w historii klubu, wszak jeszcze kilka miesięcy wcześniej grał on w Sparcie Praga. Dobrymi występami zapracował sobie jednak na szacunek u kibiców Slavii.

W ciągu 2,5 roku Stanciu rozegrał 112 meczów w jej koszulce, notując 26 trafień i 28 asyst. Sześć bramek i 10 ostatnich podań uzbierał w obecnym sezonie. Ofensywny pomocnik sięgnął ze Slavią po dwa mistrzostwa oraz Puchar Czech. Rywalizował z nią w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Lidze Europy, gdzie w poprzednim sezonie ekipa z Pragi weszła do ćwierćfinału, ulegając w dwumeczu Arsenalowi.

W pierwszym sezonie w barwach Slavii Stanciu został wybrany najlepszym pomocnikiem i najlepszym obcokrajowcem w lidze czeskiej. W drugim kibice wybrali go najlepszym zawodnikiem.

Do Chin Stanciu przejdzie za około cztery miliony euro. Wuhan Three Towns, a więc nowy klub Rumuna, wygrał niedawno zmagania w China League One i będzie rywalizował w Chinese Super League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy