OFICJALNIE: Olivier Giroud powiedział „merci”. Francuz odchodzi z Milanu

2024-05-13 16:40:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Olivier Giroud powiedział „merci”. Francuz odchodzi z Milanu Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: AC Milan

Olivier Giroud potwierdził, że tego lata opuści AC Milan na rzecz kontynuowania kariery w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy Francuz opuszczał Chelsea, w której były do niego pretensje o skuteczność, wydawało się, że Włochy odwiedza tylko po to, by odcinać kupony.

Nieoczekiwanie środkowy napastnik wyrósł na kluczową postać swojej drużyny i doskonale obrazują to liczby z trwającego sezonu. Mimo 37 lat zawodnik uzbierał 16 goli oraz dziewięć asyst.

W przeciągu trzech ostatnich lat Olivier Giroud dobił do liczby równo 130 występów i zapewnił drużynie łącznie 68 trafień, na co składa się dorobek 20 asyst. Zważywszy na opłatę w wysokości niespełna pięciu milionów euro, jest to znakomity dorobek.

Podczas dobiegających końca rozgrywek atakujący zdobywał tak ważne bramki, jak dublet przeciwko SSC Napoli (2:2), a także gol i asysta w meczu z Bologną (2:0).

Reprezentant „Trójkolorowych” uznał, że przed końcem kariery warto spróbować czegoś nowego. W związku z tym zapadła decyzja o nieprzedłużeniu wygasającej umowy.

Latem Giroud zasili Los Angeles FC, o czym wiedzieliśmy już wcześniej.

Teraz gracz potwierdził odejście z Milanu.

– Jestem tutaj, aby powiedzieć, że najbliższe dwa mecze będą moimi ostatnimi dla Milanu. Zamierzam kontynuować karierę, ale w MLS. Jestem bardzo, bardzo dumny ze wszystkiego, co zrobiłem dla Milanu w ciągu tych trzech lat. To właściwy moment, aby to zakomunikować – oświadczył.

W swoim CV ma on jeszcze Arsenal czy Montpellier.