OFICJALNIE: Olympique Lyon wydał komunikat na temat Petera Bosza

OFICJALNIE: Olympique Lyon wydał komunikat na temat Petera Bosza fot. kivnl / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Lyon

Olympique Lyon zaprzeczył doniesieniom przekazanym przez Santiego Aounę z „Foot Mercato” na temat postawienia ultimatum trenerowi Peterowi Boszowi w specjalnie wydanym oświadczeniu.

W minionych dniach wspomniany dziennikarz opublikował informację odnoszącą się do odbytego kryzysowego spotkania w „Les Gones”, ponieważ władze zespołu są zaniepokojone rezultatami zespołu w początkowej fazie sezonu.

Olympique Lyon zajmuje na razie stosunkowo dobre szóste miejsce w tabeli, ale traci już dziewięć punktów do prowadzącego PSG oraz sześć do strefy gwarantującej udział w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Utytułowany klub nie może sobie pozwolić na zakończenie kolejnych rozgrywek poza strefą uprawniającą do startu w europejskich pucharach. Dlatego na wspomnianym spotkaniu Peter Bosz otrzymał ultimatum, że do momentu rozpoczęcia Mistrzostw Świata prowadzona przez niego drużyna musi wskoczyć na podium, w przeciwnym razie zostanie on pozbawiony zajmowanego stanowiska.

Do tych doniesień w stanowczy sposób postanowili odnieść się przedstawiciele „Les Gones”, którzy w opublikowanym komunikacie zaprzeczyli postawieniu jakichkolwiek warunków holenderskiemu trenerowi.

„Olympique Lyon przeczytał ze zdumieniem artykuł opublikowany na stronie internetowej Foot Mercato i pragnie zaprzeczyć różnym ujawnionym w nim informacjom:

  • po meczu z PSG kierownictwo nie zwołało żadnego „spotkania kryzysowego”. Jean-Michel Aulas, Vincent Ponsot, Bruno Cheyrou i Peter Bosz codziennie rozmawiają o zespole i zmianach, które należy wprowadzić;
  • nie postawiono żadnego ultimatum Peterowi Boszowi. Trener Lyonu i jego sztab zdają sobie sprawę z sytuacji, ale klub przypomina, że ​​ma pełne zaufanie do trenera, jego sztabu i piłkarzy oraz zrobi wszystko, co możliwe, aby cele zostały osiągnięte;
  • przypominamy, że Vincent Ponsot, dyrektor do spraw piłki nożnej, mówił o tym 15 września podczas wywiadu, przypominając wszystkim o swoim zaufaniu do sztabu, a także oczekiwaniu poprawy wyników całej grupy do przerwy na Puchar Świata w połowie roku;
  • niezależnie od tego, czy jest to Alexandre Lacazette, czy inni gracze, nikt nie skarżył się kierownictwu na taktykę zastosowaną przez Petera Bosza. Kapitan również regularnie wymienia się ze swoim trenerem poglądami, ale w żaden sposób nie zgłosił się do kwestionowania jego wyborów;
  • postawienie Thiago Mendesa na środku obrony nigdy nie był wewnętrznie kwestionowany. Mecz Brazylijczyka z Paris Saint Germain świadczy o jego umiejętnościach ewoluowania na tej pozycji.
Olympique Lyon po raz kolejny jest zaskoczony, widząc tak całkowicie błędne informacje, których jedynym celem jest destabilizacja zespołu. Cały klub pracuje i koncentruje się przede wszystkim na kolejnych siedmiu meczach Ligue 1, mając na celu wyłącznie kontynuowanie współpracy z Peterem Boszem i jego zawodnikami, w jak najlepszych warunkach, aby osiągnąć założone cele” - napisano w oświadczeniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kwiatkowski o łańcuszku Julesa Koundé. „Podkablowałem do technicznego” Jakub Kwiatkowski o łańcuszku Julesa Koundé. „Podkablowałem do technicznego” Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy