OFICJALNIE: Omar Colley w Sampdorii

OFICJALNIE: Omar Colley w Sampdorii
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UC Sampdoria

Omar Colley został nowym zawodnikiem Sampdorii.

Kapitan reprezentacji Gambii dołączył do włoskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

Środkowy obrońca przed dwa ostatnie sezony reprezentował barwy Genku. Klub z Belgii sprowadził go do siebie z Djurgårdens IF w połowie sierpnia 2016 roku za blisko dwa miliony euro.

Od tego czasu 25-letni zawodnik poczynił bardzo duże postępy i zwrócił na siebie uwagę mocniejszych drużyn z czołowych europejskich ligi. Spośród nich największą determinacją wykazała się ekipa z Genui, która według informacji podawanych przez media pozyskała go za blisko osiem milionów euro i zapewniła mu roczne zarobki na poziomie 850 tysięcy euro.

Omar Colley w trakcie swojego pobytu w Genku rozegrał w sumie 95 spotkań, w których zdobył pięć goli.

Gambijczyk jest już trzecim potwierdzonym letnim wzmocnieniem Sampdorii. Przed nim do klubu ze Stadio Luigi Ferraris trafili Alex Ferrari (wypożyczenie z przymusowym wykupem po sezonie z Hallasu) oraz Vid Belec (definitywny wykup z Benevento).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy