OFICJALNIE: Onuachu w Genku

OFICJALNIE: Onuachu w Genku
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Genk

Genk poinformował o pozyskaniu Paula Onuachu.

Drużyna prowadzona przez Felice'a Mazzu poszukiwała wzmocnień w ofensywie. Z tego względu zdecydowano się pozyskać Paula Onuachu.

Nigeryjczyk przeprowadza się do Genku z Midtjylland na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Jego poprzedni klub zarobił na tej operacji sześć milionów euro. Jest to tym samym drugi najdroższy zawodnik w historii belgijskiego zespołu. Rekord w tej klasyfikacji należy do Theo Bongonda. Skrzydłowy kosztował siedem milionów euro.

- To wielki moment dla mojej kariery. Jestem dumny z moich dotychczasowych osiągnięć i mam nadzieję, że to dopiero początek drogi. Nie mogę doczekać się tego, co przyniesie przyszłość — mówi Nigeryjczyk.

Onuachu trafił do Midtjylland w lutym 2015 roku. W poprzednim sezonie rozegrał łącznie 40 meczów. Strzelił w nich 22 gole. Ponadto zanotował sześć asyst.

Napastnik ma na swoim koncie sześć występów w reprezentacji swojego kraju.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy