OFICJALNIE: Ospina zostaje na stałe w Napoli

OFICJALNIE: Ospina zostaje na stałe w Napoli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SSC Napoli | Arsenal

David Ospina przenosi się definitywnie do drużyny z Neapolu.

Blisko stukrotny reprezentant Kolumbii trafił do włoskiego klubu w połowie sierpnia minionego roku na zasadzie rocznego wypożyczenia z Arsenalu z powodu poważnej kontuzji odniesionej przez Alexa Mereta, który kilka tygodni wcześniej dołączył do zespołu ze Stadio San Paolo z Udinese.

W umowie zawartej pomiędzy obiema drużynami znalazł się zapis umożliwiający definitywnego wykupienie doświadczonego bramkarza przez przedstawicieli „Partenopeich”.

Początkowo można było zaryzykować stwierdzenie, że Napoli nie skorzysta z tego prawa po tym, jak do pełni sił wróciłby młodzieżowy reprezentant Włoch.

30-letni zawodnik prezentował się jednak na tyle dobrze, że władze klubu postanowiły nawiązać z nim współpracę na dłużej i na dodatek zdołali wynegocjować lepszą dla siebie kwotę wykupy.

Najpierw miała ona opiewać na osiem milionów euro, ale zgodnie z informacjami przekazywanymi przez media z Półwyspu Apenińskiego wyniosła ostatecznie cztery miliony euro.

Kolumbijczyk po powrocie z urlopu po Copa América podpisze z nowym pracodawcą kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2022 roku.

Ospina rozegrał do tej pory 24 spotkania w barwach Napoli i zachował w nich ośmiokrotnie czyste konto.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy