OFICJALNIE: Pablo Longoria odchodzi z Valencii
2019-09-21 06:43:10; Aktualizacja: 6 lat temu
Valencia CF poinformowała o zakończeniu współpracy z Pablo Longorią.
Chaos na szczeblu dyrektorskim przeradza się w niepokój nie tylko wśród kibiców „Los Che”, ale i zawodników. Gracze są zdezorientowani, o czym świadczy brak żadnego przedstawiciela na konferencji prasowej przed meczem w Lidze Mistrzów w Chelsea. Niewykluczone zatem, że już w styczniu będziemy świadkami masowych odejść z Estadio Mestalla, lecz do tego czasu piłkarzom pozostaje sabotować decyzje sztabu szkoleniowego i władz klubu.
Wszystko zaczęło się od spekulacji mówiących o nadchodzącym zwolnieniu Marcelino. Wtedy nikt nie wyobrażał sobie takiego scenariusza, nawet w przypadku poważnego konfliktu na linii trener-właściciel. Ostatecznie jednak na nic się zdały protesty kluczowych zawodników i tuż przed pojedynkiem z Barceloną posadę stracił 54-latek, który w ciągu dwóch sezonów wyprowadził zespół na przysłowiową prostą, o czym świadczą dwa awanse z rzędu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Według szkoleniowca doszło do tego, gdyż wbrew woli zarządu… wygrał Puchar Hiszpanii.
Po zwolnieniu Marcelino rozpoczęły się intensywne negocjacje z Mateu Alemanym, które mają na celu rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Nim jednak do tego dojdzie, „Nietoperze” wdrożyły drugi etap czystek poprzez rozstanie z Pablo Longorią. Blisko 33-letni Hiszpan pracował na Estadio Mestalla w charakterze dyrektora sportowego od lutego 2018 roku i to on w dużej mierze odpowiadał za transfery Kévin Gameiro czy Jaspera Cillessena. Kontrakt byłego szefa skautingu w Juventusie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku, lecz strony ustaliły już warunki jego rozwiązanie, tym samym współpraca została zakończona.
Popularne
Abstrahując o decyzji zarządu Valencii, drużyna już jutro podejmie na własnym stadionie CD Leganés i przystąpi do tej rywalizacji z 14. pozycji w tabeli LaLiga.










![Drugi najlepszy strzelec w historii reprezentacji Tunezji zakończył karierę [OFICJALNIE]](img/photos/88192/170x113/wahbi-khazri.jpg)
![To może być rywal reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata. Kadra Tunezji na Puchar Narodów Afryki [OFICJALNIE]](img/photos/84051/170x113/tunezja.jpg)




![Kadra Mali na Puchar Narodów Afryki 2025 [OFICJALNIE]](img/photos/94780/170x113/mali.jpg)

![Drugi najlepszy strzelec w historii reprezentacji Tunezji zakończył karierę [OFICJALNIE]](img/photos/88192/90x60/wahbi-khazri.jpg)
![To może być rywal reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata. Kadra Tunezji na Puchar Narodów Afryki [OFICJALNIE]](img/photos/84051/90x60/tunezja.jpg)




![Kadra Mali na Puchar Narodów Afryki 2025 [OFICJALNIE]](img/photos/94780/90x60/mali.jpg)





