OFICJALNIE: Palmeiras ogłosił pierwsze tegoroczne wzmocnienie - Danilo Barbosa wraca do Brazylii

OFICJALNIE: Palmeiras ogłosił pierwsze tegoroczne wzmocnienie - Danilo Barbosa wraca do Brazylii fot. Palmeiras
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Palmeiras

Danilo Barbosa da Silva został przedstawiony jako nowy gracz Palmeiras.

Defensywny pomocnik zasilił szeregi „Wielkich Zielonych” na zasadzie wypożyczenia z OGC Nice.

25-letni zawodnik ma na mocy zawartej umowy występować w ekipie z São Paulo do końca bieżącego roku kalendarzowego. Palmeiras zapewnił sobie ponadto prawo do definitywnego wykupu byłego młodzieżowego reprezentanta Brazylii.

Danilo Barbosa uchodził swego czasu za wielce obiecującego zawodnika i dlatego został sprowadzony do Bragi z Vasco da Gama za 4,5 miliona euro w lipcu 2014 roku.

Niedługo później defensywny pomocnik jako kapitan kadry „Canarinhos” doszedł z nią do finału Mistrzostw Świata U-20, w którym musiał uznać wraz z kolegami wyższość Serbii w składzie z takimi graczami jak Sergej Milinković-Savić, Andrija Zivković, Nemanja Maksimović czy Predrag Rajković.

25-latek pozostawił po sobie dobre wrażenie po tym turnieju, dlatego przed startem sezonu 2015/2016 przeniósł się tymczasowo do Valencii.

Od tego momentu Brazylijczyk przestał rozwijać się w spodziewanym kierunku i po zaliczeniu nieudanych pobytów jeszcze w Benfice oraz Standardzie Liège wrócił do Bragi, gdzie zanotował udane rozgrywki, które od razu zaowocowały transferem do OGC Nice.

Danilo Barbosa nie zdołał jednak ponownie rozwinąć skrzydeł w nowym otoczeniu i z każdym kolejnym rokiem notował coraz mniejszą liczbę minut we Francji, dlatego teraz skorzystał z możliwości powrotu do rodzimego kraju.

Defensywny pomocnik wystąpił w zaledwie pięciu meczach w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy