OFICJALNIE: Paris Saint-Germain ma już DZIESIĘCIU bramkarzy na profesjonalnych kontraktach

OFICJALNIE: Paris Saint-Germain ma już DZIESIĘCIU bramkarzy na profesjonalnych kontraktach
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: PSG

Paris Saint-Germain poinformowało, że Mathyas Randriamamy podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku. 18-latek został tym samym dziesiątym bramkarzem z umową w klubie.

Urodzony na przedmieściach Paryża w Clamart Mathyas Randriamamy do PSG trafił w 2016 roku z Paris FC. Od tamtej pory regularnie występuje w młodzieżowych drużynach francuskiego giganta. W poprzednim sezonie jego rozwój i ciężka praca zostały docenione, ponieważ kilka razy dostał powołanie na mecze seniorskiej ekipy, jako trzeci bramkarz.

Teraz jednak 18-latek otrzymał propozycję pierwszego, profesjonalnego kontraktu, który oczywiście podpisał. 

Mathyas Randriamamy nie będzie oczywiście w tym sezonie zbierał minut w pierwszym zespole PSG. Głównym powodem tego jest oczywiście przyjście Gianluigiego Donnarummy, który najprawdopodobniej stanie się numerem dwa w bramce. Przynajmniej na ten moment. Sezon w bramce rozpoczyna Keylor Navas.

Oprócz tego trzeba zaznaczyć, że francuski gigant w swoich szeregach posiada dużą liczbą bramkarzy. Obecnie z klubem kontraktem związanych jest dziesięciu graczy na tej pozycji. Trzech w tym oknie transferowym trafiło na wypożyczenie.

Obecni bramkarze PSG i zespół, w którym na ten moment się znajdują:

Gianluigi Donnarumma - PSG

Keylor Navas - PSG

Sergio Rico - PSG

Alexandre Letellier - PSG

Denis Franchi - PSG U-19

Lucas Lavallée - PSG U-19

Mathyas Randriamamy - PSG U-19

Marcin Bułka - OGC Nicea (wypożyczenie)

Alphonse Areola - West Ham (wypożyczenie)

Garissone Innocent - Vannes OC (wypożyczenie)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy