OFICJALNIE: Patrick Cutrone zmienił klub. Dołączył do Cesca Fàbregasa

OFICJALNIE: Patrick Cutrone zmienił klub. Dołączył do Cesca Fàbregasa fot. Como 1907
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Como 1907

Patrick Cutrone wraca w rodzinne strony, dołączając w ramach definitywnej transakcji do drugoligowego Como 1907. 24-latek będzie twarzą ciekawego projektu.

Klub z Lombardii przepracował intensywnie okno transferowe, wzmacniając swą kadrę kilkoma ciekawymi postaciami. Prym wśród nich wiedzie oczywiście legenda hiszpańskiej piłki Cesc Fàbregas, aczkolwiek pozostałe transfery również prezentują się interesująco.

Oprócz 35-letniego Hiszpana kibice ze Stadio Giuseppe Sinigaglia przywitali między innymi Daniele Basellego z Cagliari, Nikolasa Ioannou z Nottingham Forest, Filippo Delle Carriego z Primavery Juventusu czy Leonardo Mancuso z Monzy.

Dzisiaj do tego grona dołącza Patrick Cutrone, były piłkarz AC Milanu i Wolverhampton, a prywatnie człowiek, który przyszedł w Como na świat i mieszkał niedaleko stadionu swojej nowej drużyny.

24-latek podczas prezentacji nawiązał do swojego pochodzenia, wspominając przy okazji o dynamicznym przebiegu negocjacji.

- Możliwość gry i reprezentowania klubu z mojego rodzinnego miasta to prawdziwy zaszczyt. To tu się wychowałem, tu pierwszy raz kopnąłem piłkę, tu jest moje serce, rodzina i przyjaciele. Możliwość powrotu do Como jako zawodnik to jedna z największych radości - oznajmił włoski snajper.

- Negocjacje były krótkie, jak tylko usłyszałem o zainteresowaniu Como nie miałem wątpliwości: to był właściwy transfer. Serie B to bardzo trudna liga, ale jestem przekonany, że możemy mieć swoje zdanie. Będziemy brać to mecz po meczu, ale jestem przekonany, że przed nami udany sezon.

Jednokrotny reprezentant Italii złożył podpis pod trzyletnią umową. Zarówno włoska ekipa, jak i Wolverhampton nie ujawniły kwoty transakcji. Trudno jednak oczekiwać, żeby ta była wysoka.

Cutrone wieńczy tym samym kompletnie nieudaną przygodę na Molineux Stadium, podczas której zanotował 72 mecze i zaledwie osiem trafień. „Wilki” przed trzema laty zapłaciły za Włocha 18 milionów euro.

Podopieczni Giacomo Gattuso (kuzyn Gennaro) rozpoczęli rozczarowująco zmagania na zapleczu Serie A, gromadząc zaledwie punkt w trzech pierwszych kolejkach, co plasuje ich na osiemnastej lokacie w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy