OFICJALNIE: Patrick Cutrone zmienił klub. Dołączył do Cesca Fàbregasa

OFICJALNIE: Patrick Cutrone zmienił klub. Dołączył do Cesca Fàbregasa fot. Como 1907
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Como 1907

Patrick Cutrone wraca w rodzinne strony, dołączając w ramach definitywnej transakcji do drugoligowego Como 1907. 24-latek będzie twarzą ciekawego projektu.

Klub z Lombardii przepracował intensywnie okno transferowe, wzmacniając swą kadrę kilkoma ciekawymi postaciami. Prym wśród nich wiedzie oczywiście legenda hiszpańskiej piłki Cesc Fàbregas, aczkolwiek pozostałe transfery również prezentują się interesująco.

Oprócz 35-letniego Hiszpana kibice ze Stadio Giuseppe Sinigaglia przywitali między innymi Daniele Basellego z Cagliari, Nikolasa Ioannou z Nottingham Forest, Filippo Delle Carriego z Primavery Juventusu czy Leonardo Mancuso z Monzy.

Dzisiaj do tego grona dołącza Patrick Cutrone, były piłkarz AC Milanu i Wolverhampton, a prywatnie człowiek, który przyszedł w Como na świat i mieszkał niedaleko stadionu swojej nowej drużyny.

24-latek podczas prezentacji nawiązał do swojego pochodzenia, wspominając przy okazji o dynamicznym przebiegu negocjacji.

- Możliwość gry i reprezentowania klubu z mojego rodzinnego miasta to prawdziwy zaszczyt. To tu się wychowałem, tu pierwszy raz kopnąłem piłkę, tu jest moje serce, rodzina i przyjaciele. Możliwość powrotu do Como jako zawodnik to jedna z największych radości - oznajmił włoski snajper.

- Negocjacje były krótkie, jak tylko usłyszałem o zainteresowaniu Como nie miałem wątpliwości: to był właściwy transfer. Serie B to bardzo trudna liga, ale jestem przekonany, że możemy mieć swoje zdanie. Będziemy brać to mecz po meczu, ale jestem przekonany, że przed nami udany sezon.

Jednokrotny reprezentant Italii złożył podpis pod trzyletnią umową. Zarówno włoska ekipa, jak i Wolverhampton nie ujawniły kwoty transakcji. Trudno jednak oczekiwać, żeby ta była wysoka.

Cutrone wieńczy tym samym kompletnie nieudaną przygodę na Molineux Stadium, podczas której zanotował 72 mecze i zaledwie osiem trafień. „Wilki” przed trzema laty zapłaciły za Włocha 18 milionów euro.

Podopieczni Giacomo Gattuso (kuzyn Gennaro) rozpoczęli rozczarowująco zmagania na zapleczu Serie A, gromadząc zaledwie punkt w trzech pierwszych kolejkach, co plasuje ich na osiemnastej lokacie w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy