OFICJALNIE: Patrick Roberts w Gironie

OFICJALNIE: Patrick Roberts w Gironie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Girona FC

Girona poinformowała opinię publiczną o pozyskaniu Patricka Robertsa.

Wychowanek Fulham przenosi się do La Liga na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru City. Umowa zawarta między obiema stronami ma obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku.

Szkoleniowiec Girony Eusebio liczy, że nowy nabytek wprowadzi do zespołu rywalizację. 21-latek może bowiem występować zarówno na boku ataku, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika. Do jego atutów należy przede wszystkim nieprzeciętna dynamika.

Robert przez ostatnie dwa sezony był związany z Celtikiem. W poprzednich rozgrywkach nie mógł jednak zaprezentować pełni swoich umiejętności, ponieważ z gry na dłuższy czas wykluczyła go kontuzja. Mimo tego, zdobył jednego gola i zanotował pięć asyst.

Warto dodać, że Anglik nie jest pierwszym transferem na linii Manchester City — Girona, który miał miejsce w ostatnich latach. Wcześniej tę samą drogę obierali między innymi Aleix García, czy Pablo Maffeo. Wynika to z powiązań właścicielskich - City Football Group posiada 44% akcji Girony.

Ekipa z Katalonii zainauguruje sezon w piątek. Jej rywalem będzie Real Valladolid.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy