OFICJALNIE: Patryk Dziczek wrócił do Ekstraklasy

OFICJALNIE: Patryk Dziczek wrócił do Ekstraklasy fot. Adam Starszynski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piast Gliwice

Patryk Dziczek znowu będzie występował w Piaście Gliwice.

Piast Gliwice poinformował, że Patryk Dziczek podpisał z nim kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. Tym samym dobiegła końca jego przygoda z Lazio.

Dziczek był zawodnikiem Lazio od 2019 roku, kiedy to trafił do niego za nieco ponad dwa miliony euro właśnie z Piasta. Zaraz po transferze do Rzymu defensywny pomocnik został wypożyczony do Salernitany. W jej barwach Polak rozegrał 35 meczów w Serie B. Ostatni w lutym 2021 roku. To wtedy piłkarz zasłabł w trakcie ligowego starcia z Ascoli. 24-latek miał omdlenie wazowagalne, a więc zespół neurokardiogenny, w którym dochodzi do zwolnienia rytmu serca.

Przez długi czas nie było wiadomo, co wywołało omdlenie Dziczka, a przynajmniej nie pojawiały się żadne konkretne informacje na ten temat. On sam na murawę we Włoszech już nie wrócił.

- W tym momencie może brakować mi jedynie treningów piłkarskich z drużyną. Pierwsze pół roku byłem całkowicie wyłączony z treningów, natomiast kolejne dwanaście miesięcy, to była naprawdę ciężka indywidualna praca z trenerem, więc fizycznie i siłowo jestem dobrze przygotowany. Nie jest to jeszcze taki poziom, jaki dają treningi z drużyną. Obiecałem, że wrócę i wiedziałem, że się nie poddam - powiedział Dziczek po powrocie do Piasta.

Przed opuszczeniem szeregów gliwickiego zespołu 24-latek rozegrał w jego barwach 71 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy